ВСІ НОВИНИ

Музичний проєкт «Звуки Чорнобиля» об’єднав українських та міжнародних музикантів

26 жовтня в Україні почався музичний марафон проєкту «Звуки Чорнобиля». Всі пісні та кліпи новоствореного тематичного альбому, присвяченого переосмисленню трагедії українськими та міжнародними музикантами, до кінця тижня з’являться на сайті проєкту: soundsofchernobyl.org

Вже можна подивитись кліпи трьох перших учасників: Стасік – Сліпа пляма, KAZKA x RUNSTAR – Острів, KRUTЬ – Кімната. Найближчим часом вийдуть кліпи від ATOMIC SIMAO, Сергія Міхалка та Олександра Чемерова, а також гурту «Вагоновожатые». Всі кліпи та відеоблоги про поїздки до зони відчуження можна переглянути на сайті проєкту: soundsofchernobyl.org

Окрім цього, в проєкті свої треки представили: ісландський гурт GusGus, технодіджей Bjarki, бітбоксер Dub FX, французький гурт TELEPOPMUSIK, музичні роботи яких вийшли раніше.

Зона відчуження – надзвичайне місце, де знаходяться покинуті місця проживання, унікальні технологічні об’єкти, зокрема стратегічного для держави значення, і саме тут ми маємо можливість споглядати і опікуватися мальовничою дикою заповідною природою. Це місце, де ми фактично стикаємось із минулим, бачимо сьогодення, і розуміємо, що буде відбуватися в майбутньому – що залишиться пам’яттю, а що отримає свій розвиток.

«Ми підтримуємо мистецькі проєкти, які направлені на розуміння зони відчуження, осмислення уроків катастрофи та зміни наративів людства на «діючи та створюючи, не нашкодь», «дій відповідально», або «краще попередити, ніж усувати наслідки». Такі мистецькі проєкти як «Звуки Чорнобиля» сприяють Агентству в реалізації національного проєкту «Магніти України: Чорнобиль», який має на меті розвиток туристичного потенціалу, наукових проєктів, залучення інвестицій та інформування з професійної точки зору про аспекти та важливість дотримання радіаційної безпеки», – наголошує заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук.

За словами арт-куратора проєкту та продюсера альбому «Звуки Чорнобиля» Валерія Коршунова, «Музичний альбом «Звуки Чорнобиля» – це сучасне переосмислення відомої катастрофи музикантами, які у кожному треку з різних боків будуть розповідати історії Чорнобиля. Всі композиції альбому об'єднує аудіобібліотека «Звуки Чорнобиля» – колекція звуків Зони Відчуження, які були записані в рамках проєкту ARTEFACT ще у 2018 році.

Спочатку до проєкту долучився французький гурт «TELEPOPMUSIK», згодом – австралієць Dub FX, а вже цього року – 6 українських музикантів та гуртів. «Це дійсно унікальний проєкт, до нас такого ніхто не робив і цей тематичний альбом залишиться важливою віхою у музичній історії України», – додає Валерій Коршунов.

Проєкт «Звуки Чорнобиля» реалізується компанією ТОВ «Лавіна Концерт» за підтримки Українського Культурного Фонду та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Національного Музею Чорнобиля, МГО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля» та проєкту ARTEFACT.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію