ВСІ НОВИНИ

На ЧАЕС триває підготовка до запуску заводу з переробки твердих радіоактивних відходів

На ДСП «Чорнобильська АЕС» ведуться роботи з підготовки до введення в експлуатацію промислового комплексу по поводженню з твердими радіоактивними відходами (ПКПТРВ).

Об’єкт призначений для приймання та переробки твердих радіоактивних відходів (РАВ), які накопичилися за час експлуатації Чорнобильської АЕС і утворилися у процесі зняття її з експлуатації.

Під час експлуатації об’єкта у промисловому комплексі будуть перебувати радіоактивні матеріали різних видів. Одним з них є попіл, що утворюється внаслідок спалювання РАВ. Для поводження з таким попелом комплекс має установку для пресування 165-літрових бочок.

Наразі на промисловому комплексі проводиться підготовка до третього етапу «гарячих» випробувань, у рамках якої відбувається тестування вищевказаної установки. Для проведення тестування було підготовлено шість 165-літрових бочок з нерадіоактивним попелом (імітатором), отриманим із котельні міста Славутич. Такий попіл за своїми фізичними характеристиками та агрегатним станом подібний до того, що отримується у результаті спалювання РАВ.

Мета тестування — перевірити роботу установки, а також визначити, чи не станеться виходу попелу за межі бочки при пресуванні, що може негативно впливати на персонал та призводити до радіаційного забруднення установки при роботі з реальними РАВ.

Пресування імітатора проводяться у два етапи: перший – пресування без використання засобів, що дозволяють виключити чи мінімізувати можливість виходу попелу з бочки під час зминання; другий – пресування з використанням цих засобів. Обидва етапи передбачають контроль забруднення попелом вузлів та агрегатів установки до і після пресування.

У процесі тестування установки виходу попелу з бочки не виявлено. Отже, негативного впливу на персонал та забруднення установки не було.

Цей результат показує, що у подальшій роботі з радіоактивним попелом використання спеціальних засобів іммобілізації — вкладишів та фільтрів — є необов’язковим.

За матеріалами сайту
ДСП «Чорнобильська АЕС»

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію