ВСІ НОВИНИ

На ЧАЕС тривають роботи з герметизації НБК

На Чорнобильській АЕС тривають роботи із встановлення мембрани для герметизації Арки НБК, яка дозволить повністю ізолювати простір під Аркою від навколишнього середовища.

Наразі триває кріплення анкерів (фіксаторів) герметизації в межах одного з найзабрудненіших блоків (блока "В") об’єкта «Укриття» у місцях примикання східного торця Арки до існуючих конструкцій, але не всюди наявна достатня площа для їх кріплення. Тому Цех експлуатації об’єкта «Укриття» (нового безпечного конфайнмента) (ЦЕОУ (НБК) поглиблює ніші та розрізає арматуру у місцях зчеплення анкерів з будівельними конструкціями. Пізніше на цих анкерах буде закріплено мембрану герметизації.

Роботи ведуться у складних умовах, оскільки в приміщеннях залишились частини післяаварійного обладнання, що ускладнює доступ до певних ділянок. Працівникам доводиться розчищати територію та встановлювати тимчасові конструкції для доступу до робочих зон. Через високий рівень випромінювання на майданчику позмінно працює кілька бригад.

Довідкова інформація
Мембрана для герметизації арки НБК виготовлена з поліуретану. Вона витримує розтягнення до 55% від початкового розміру, вітрове навантаження до 300 км/год і має спеціальні вставки, що запобігають розривам. Ширина мембрани – 1,5 м, довжина однієї секції – 16 м, а загальна довжина – 2000 м.

За матеріалами веб-сайту
ДСП «Чорнобильська АЕС»

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію