ВСІ НОВИНИ

На ЧАЕС відбувся національний семінар МАГАТЕ з характеризації радіоактивних відходів

На ДСП «Чорнобильська АЕС» у рамках проекту МАГАТЕ UKR 9038 «Підтримка зняття з експлуатації енергоблоків атомної електростанції та поводження з радіоактивними відходами на майданчику Чорнобильської АЕС та у зоні відчуження» відбувся семінар з характеризації радіоактивних відходів (РАВ), а також упаковок з іммобілізованими відходами. Учасники семінару ознайомились з міжнародними практиками характеризації РАВ, зокрема, прикладами законодавчого регулювання цієї сфери, обладнанням для характеризації та методиками вимірювання активності радіонуклідів.

Як зазначають спеціалісти ДСП ЧАЕС, для Чорнобильської АЕС така інформація є важливою, оскільки станція зараз перебуває на етапі зняття з експлуатації, а це веде за собою утворення великої кількості відходів. У липні 2019 року було ведено у промислову експлуатацію завод з переробки рідких РАВ станції, а вже протягом наступних 6 місяців планується освоєння проектної потужності в обсязі до 10 упаковок РАВ на добу. Зберігання рідких РАВ вимагає професійного та оперативного підходу до характеризації як відходів так і упаковок з іммобілізованими відходами.

За словами експерта МАГАТЕ Петера Ормаі (Peter Ormai), у питаннях характеризації Україна наслідує кращі світові практики та втілює їх у своїй діяльності. «Частково це пояснюється тим, що міжнародні організації через проблеми, які виникли у держави після аварії на ЧАЕС, надають їй потужну допомогу. І це не тільки фінансова чи технічна допомога, але і допомога у розробленні сучасних нормативних актів. За результатами семінару можна з упевненістю сказати, що українська нормативна база абсолютно відповідає міжнародним практикам», — заявив експерт МАГАТЕ.

Довідково:

У семінарі взяли участь іноземні експерти МАГАТЕ з Угорщини та Франції, представники ІПБ АЕС, ДІЯРУ, а також 19 спеціалістів ЧАЕС.

За матеріалами ДСП «ЧАЕС»

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію