ВСІ НОВИНИ

На Чорнобильській АЕС тривають роботи у басейнах витримки центральних залів

На Чорнобильській АЕС тривають роботи зі спорожнення басейнів витримки центральних залів. Ці унікальні роботи проводяться вперше, оскільки Чорнобильська АЕС першою серед АЕС із реакторами типу РВПК вийшла на етап зняття з експлуатації.

На сьогодні вже спорожнено басейни другого і третього блоків ЧАЕС. Заходи проводяться з метою підтвердження можливості зберігання активних спецвиробів, накопичених за період експлуатації енергоблоків, в басейнах витримки без заповнення їх водою (експлуатації басейнів витримки в режимі «сухих шахт зберігання спецвиробів»).

При цьому на басейнах витримки зі встановленими в них високоактивними спецвиробами змонтовано захисні перекриття, які забезпечують біологічний захист від іонізуючого випромінювання для персоналу, що виконує роботи в центральних залах. Радіаційна обстановка в центральних залах – у межах контрольних рівнів.

Роботи з підготовки до встановлення захисних настилів на басейни витримки і подальшого їх спорожнення тривають на блоці № 1.

Експлуатація басейнів витримки в режимі «сухих шахт зберігання спецвиробів» дозволить суттєво зменшити витрати на підтримання водно-хімічного та температурного режиму в них, опалення приміщень з наповненим водою обладнанням у зимовий період, а також знизить ризики пошкодження обладнання у випадку аварійних ситуацій у тепломережах проммайданчика ДСП «Чорнобильська АЕС».

За матеріалами офіційного сайту
ДСП «Чорнобильська АЕС»
http://chnpp.gov.ua/

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію