ВСІ НОВИНИ

На конференції Чорнобильської організації профспілки Голова ДАЗВ визначив шляхи вирішення основних питань щодо підвищення рівня умов праці на підприємствах зони відчуження у 2018 році

26 жовтня 2017 року Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук взяв участь у конференції Чорнобильської об’єднаної організації профспілки (ЧООП), яка відбулась в Будинку культури (м. Чорнобиль).

На конференції були присутні: керівники підприємств зони відчуження, голови первинних профспілкових організацій, представники від ДАЗВ, Голова Іванківської районної ради Валерій Потієнко.

Голова Атомпрофспілки у ЧООП Микола Тетерін окреслив основні актуальні питання, які потребують вирішення, зокрема:
стан забезпечення фінансуванням соціальної складової кошторисів підприємств та дії ЧООП щодо недопущення порушення соціально-економічних і трудових прав працівників;
стан надання лікувально-профілактичного харчування працівникам підприємств зони відчуження.

У своєму виступі Микола Тетерін розповів, що минулого тижня було проведено спеціальну нараду з керівництвом ДАЗВ та директорами підприємств сфери управління ДАЗВ, на якій обговорено стан справ з фінансуванням соціальних статей кошторисів (виплата заробітної плати, премій, доплат за роботу вахтовим методом тощо) та розглянуто питання опалювального сезону. Слід зауважити, що усі керівники підприємств переконані: хоча є певні проблеми, за активного сприяння ДАЗВ вони будуть вирішені, і до кінця року боргів із зарплат та доплат не буде.

Голова ДАЗВ Віталій Петрук у своєму виступі повідомив про постійний діалог керівництва ДАЗВ з представниками ЧООП стосовно списку № 1, поліпшення лікувально-профілактичного харчування для працівників підприємств зони відчуження, а також поінформував про перспективи розвитку Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, який займає 2/3 території зони відчуження, основним напрямом діяльності якого буде науковий, та зони спеціального промислового використання (1/3 загальної території), де буде сконцентрована вся господарська діяльність.

Одним із пріоритетів діяльності у 2018 році є «…відновлення цільового використання коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами, що стане основою нашої подальшої роботи», – зазначив Голова. Далі він проанонсував створення робочої групи щодо підвищення ефективності роботи підприємств, пов’язаної з виконанням основних функцій: поводженням з радіоактивними відходами та забезпеченням бар’єрної функції зони відчуження. Віталій Петрук зауважив, що після введення в експлуатацію НБК слід зосередитись на виконанні завдань, передбачених Загальнодержавною цільовою екологічною програмою поводження з радіоактивними відходами.

Під час зустрічі представники профспілкових організацій підприємств та ЧООП отримали від Голови ДАЗВ вичерпні відповіді на поставлені запитання.

У ході конференції було заслухано представників профспілкових організацій ДСП «ЦППРВ», ДСП Чорнобильський спецкомбінат», ДСП «Екоцентр», ДСП «Чорнобильська АЕС».

У підсумку було прийнято відповідні резолюції.

Довідкова інформація
Чорнобильська об’єднана організація профспілки (ЧООП) утворена постановою Президії ЦК профспілки від 29 березня 2000 року. Вона легалізована в установленому законом порядку та має статус юридичної особи. На сьогодні до її складу входять 9 первинних профспілкових організацій, очолюваних головами профспілкових комітетів.

Поточну діяльність організації здійснює Представник Атомпрофспілки, який є за посадою Головою Ради голів первинних профспілкових організацій. Свої повноваження Представник Атомпрофспілки реалізує згідно зі Статутом Атомпрофспілки.

Станом на 1 січня 2017 року ЧООП налічує в своїх лавах 2244 члени профспілки.
Профспілкові організації, які входять до складу ЧООП, належать до трьох міністерств Кабінету Міністрів України: Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства палива та енергетики.

Найчисельніші профспілкові організації у зоні відчуження мають: ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» (8 цехових профспілкових організацій, 1103 члени профспілки), ДСП «ЦППРВ» (332 члени профспілки) та ДСП «Північна Пуща» (309 членів профспілки).

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію