ВСІ НОВИНИ

На Координаційному комітеті донорів ДАЗВ прозвітувало про виконання основних проектів у сфері поводження з відпрацьованими джерелами іонізуючого випромінювання

Під час 12-го засідання Координаційного комітету донорів Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) та фахівці ДАЗВ прозвітували про хід виконання основних проектів у сфері поводження з відпрацьованими джерелами іонізуючого випромінювання (ВДІВ), що фінансуються міжнародною спільнотою.

«Ми щиро вдячні донорам за розуміння та всебічну підтримку у сфері поводження з відпрацьованими джерелами іонізуючого випромінювання. Україна підтримує світову політику нерозповсюдження ядерної зброї, тож питання безпечного та ефективного поводження з джерелами іонізуючого випромінювання, залучення міжнародного досвіду у цій сфері є дуже важливим для нас», - наголошує Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Найближчим до свого завершення є проект «Підтримки введення в промислову експлуатацію та управління Централізованим сховищем відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ЦСВДІВ)», що реалізується за підтримки Уряду Великобританії.

«Цього року завершується програма «гарячих» випробувань ЦСВДІВ, що розташоване у зоні відчуження. Це наближає нас до введення цього об’єкта в промислову експлуатацію та вивільнення сховищ спецкомбінатів, що знаходяться на території України, від накопичених там відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання. Реалізація цього проекту позитивно впливатиме на радіаційну безпеку нашої країни загалом», - розповідає генеральний директор ДК «УкрДО «Радон» Андрій Бургомістренко.

Також представники Державної корпорації «Українське державне об’єднання «Радон» (ДК «УкрДО «Радон») презентували прогрес за проектами, що реалізуються за підтримки Державного департаменту США в Україні та Уряду Швеції та спрямовані на покращення спроможності ДК «УкрДО «Радон» щодо перевезення та довготривалого зберігання РАВ.

Під час засідання Держатомрегулювання також презентувало роль організації у реалізації проектів, що підтримуються Урядами країн-донорів та хід ліцензування.

Ще одним важливим проектом є «Робота з громадськістю та інформаційна кампанія щодо Програми амністії покинутих ДІВ», донором якого є Уряд США.

«Покинуті джерела іонізуючого випромінювання становлять потенційну небезпеку як для тимчасових власників цих матеріалів і їхніх родин, так і для населення країни загалом. У результаті реалізації проекту всі ці джерела мають бути зібрані у спеціальні сховища, де фахівці забезпечать їх належне зберігання», - розповідає Кімберлі Андерсон, керівник команди Національної лабораторії Окрідж.

Наразі пілотна версія цього проекту реалізується в межах Дніпропетровської області як одному з найбільш розвинутих промислових регіонів України.

За результатами засідання представники-країн донорів висловили свою підтримку діям ДК «УкрДО «Радон» у рамках реалізації проектів та зазначили, що сподіваються на успішне завершення «гарячих» випробувань ЦСВДІВ найближчим часом.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
          (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію