ВСІ НОВИНИ

На міжнародній конференції обговорили виклики та можливості «зелених» інвестицій у зону відчуження

На ІІ Міжнародній конференції, що проходила 16 травня у Торгово-промисловій палаті України, представники органів влади, народні депутати, науковці, інвестори та представники банківського сектору обговорили необхідність «зеленої» модернізації економіки, а також виклики та можливості розвитку сонячної енергетики. Конференцію було організовано за сприяння Торгово-промислової палати України, Державного агентства України з управління зоною відчуження та Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Прогресивні країни світу підтримують розвиток «зелених» технологій, бо це енергетична незалежність, екологічна безпека, робочі місця і сталий розвиток суспільства.

Говорячи про енергетичне майбутнє України, варто згадати, що в листопаді 2016 року набрала чинності Паризька угода по клімату, якою впроваджуються міжнародні цінності у кліматичній політиці.

«Так історично склалося, що є територія, яка через аварію на ЧАЕС забруднена та виведена з господарського обороту. На цій території ще протягом кількох тисячоліть не можна буде постійно проживати, але на території є електричні мережі великої потужності та відповідна інфраструктура для розвитку альтернативної енергетики», – повідомив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

За словами експерта з розвитку альтернативної енергетики в зоні відчуження Катерини Павлової, на території зони відчуження є відкрита розподільча установка та лінії електропередач потужністю 110 та 330 МВт, які можна використовувати при розміщенні сонячних панелей. До того ж ще минулого року була прийнята постанова Кабінету Міністрів України щодо понижуючого коефіцієнту 0.15 на оренду нерухомого майна, яке розташоване в зоні відчуження.

Укргазбанк, що надає «зелені кредити» готовий співпрацювати з потенційними інвесторами, які виявили бажання працювати в зоні відчуження - це було озвучено на конференції.

Під час заходу було нагороджено переможців дитячого конкурсу, які малювали на тему розвитку «зеленої» економіки.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію