ВСІ НОВИНИ

На V-й Національній координаційній нараді з удосконалення попередження і безпечного гасіння лісових пожеж у зоні відчуження та комунікацій з громадськістю обговорили минулорічні досягнення та стратегію на наступні роки

Координаційна нарада триває в рамках проекту технічної допомоги Лісової Служби США у триденному форматі та організована Державним агентством України з управління зоною відчуження, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Регіональним Східноєвропейським центром моніторингу пожеж (REEFMC) і Національним університетом біоресурсів і природокористування України.

Під час обговорень були підняті питання:

удосконалення законодавства щодо запобігання надзвичайним ситуаціям та реагування на них;
удосконалення системи охорони лісів від пожеж у зоні відчуження, (сучасного стану, потреби та планів на майбутнє);
перспективи підготовки фахівців з гасіння лісових пожеж у зоні відчуження, управління пожежами та стан готовності пожежних підрозділів;
законодавчих ініціатив, спрямованих на створення інтегрованої системи охорони лісів від пожеж у зоні відчуження; підвищення ефективності міжвідомчої взаємодії охорони лісів від пожеж; безпеки працівників пожежних підрозділів, а також вдосконалення пожежної інфраструктури.

«Ми маємо справу з територією, забрудненою радіонуклідами, тому радіаційна безпека – це основна мета, на яку спрямована діяльність підприємств ДАЗВ у зоні відчуження. Серед них: радіаційний контроль та моніторинг, утримання територій в безпечному санітарному та пожежному стані, покращення навичок зі своєчасного запобігання виникненню пожеж та реагування на них у пожежонебезпечний період. Виконання усіх цих завдань зменшує ризики поширення радіонуклідів на прилеглі території», - акцентував Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Як зазначив Голова ДАЗВ, завдяки колегам з Лісової Служби США у 2017 році Україні було надано дієву професійну та технічну допомогу, зокрема делегація від України отримала досвід у гасінні великих пожеж у США, а також у роботі міжвідомчих координаційних центрів, оперативному реагуванні польових штабів з гасіння великих пожеж від найдосвідченіших західних фахівців. До того ж українці отримали 39 комплектів бойових костюмів та 5 відеокамер для системи раннього виявлення пожеж.

Минулого року для забезпечення пожежної безпеки було завершено реконструкцію Луб’янівської та Опачицької лісових пожежних станцій (ЛПС) ДСП «Північна Пуща».

За словами Віталія Петрука, нині у розробці Стратегія розвитку забезпечення пожежної безпеки у 2018 році та на наступні роки, де головними акцентами стали:

створення міжвідомчого координаційного центру із запобігання пожежам та надзвичайним ситуаціям і їх ліквідації, оснащеного сучасними технічними засобами (є необхідність вивчення досвіду подібних центрів Лісової Служби США);

розроблення проекту єдиної системи радіозв’язку між ЛПС ДСП «Північна Пуща», підрозділами Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, ДСНС, поліції та Нацгвардії (диспетчерами, черговими ЛПС, автомобілями, працівниками (пожежні, поліцейські);

організація спільних навчань (тренінгів) з Лісовою Службою США та працівниками різних пожежних служб (пожежні, керівники підрозділів, керівники гасіння, керівники штабу гасіння пожеж, у тому числі працівники ДСНС).

Окрім того, протягом наступних двох сесійних днів будуть обговорені особливості роботи із засобами масової інформації під час пожежі, а також проведені тренінги від Лісової Служби США з питань зв’язків з громадськістю та підвищення навичок комунікації для керівного складу.

У фіналі – узагальнення Плану дій на 2018–2019 рр. з удосконалення охорони лісів від пожеж та зменшення ризиків виникнення великих пожеж у зоні відчуження.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію