ВСІ НОВИНИ

Народне вбрання постраждалих районів Полісся представили у Славутичі

У Краєзнавчому музеї міста Славутича і Чорнобильської АЕС відкрилася етнографічна виставка, де представлено 11 комплектів традиційного народного одягу із постраждалих внаслідок Аварії на Чорнобильській АЕС районів Полісся, а саме Київської, Житомирської, Рівненської та Волинської областей. Експонати були зібрані під час експедицій Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф, що належить до сфери управління ДАЗВ.

Під час вітального слова заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук подякував Славутицькій міській раді за сприяння в організації експозиції та закликав усіх мешканців і гостей міста відвідати унікальну виставку національного вбрання. Адже, національні однострої - це частина нашої історії, нашого генетичного коду та своєрідний маркер історичної пам’яті.

Виставка – це ще один крок до розвитку культурного та туристичного потенціалу, що є одним із векторів реалізації проєкту «Магніти України: Чорнобиль», який реалізується за підтримки Офісу Президента України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства інформаційної політики та культури і Державного агентства розвитку туризму України.

За словами директора Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф Ростислава Омеляшка, територіальні відмінності традиційного вбрання мешканців Полісся можна побачити в особливостях крою та декору компонентів костюмів, у кольоровій гамі та техніках оздоблення, що пов’язані з місцевими традиціями.

Так, для жіночого одягу з Іванківщини є характерною техніка полотняного ткання, де за допомогою чергування білих та чорних ниток утворюються квадрати з ритмічно розкиданими усередині ромбами.

Декорування місцевими орнаментами, пошиття одягу за допомогою різноманітних технік, використання відмінних форм та матеріалів — все це демонструє естетичне бачення мешканців Полісся.

Також, на виставці експоновано жіночі головні убори з різних куточків Полісся, де в елементах пошиву та оздоблення прослідковуються трансформація в часі та регіональна варіативність.

Експозиція буде працювати до 23 жовтня із можливістю продовження.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію