ВСІ НОВИНИ

НБК у режимі пробної експлуатації

22 квітня новий безпечний конфайнмент переведено у режим пробної експлуатації.

Під час пробної експлуатації практично все обладнання і системи НБК працюватимуть у проектному режимі протягом 72 годин. Завдання пробної експлуатації – переконатися, що усе обладнання та устаткування виконує свої функції. Крім цього, робота у такому режимі дозволить перевірити рівень кваліфікації, отриманий персоналом ДСП ЧАЕС під час навчання.

Тема випробувань протягом пробної експлуатації – умовне проведення демонтажу нестабільних конструкцій об'єкта «Укриття».

На першому етапі пробної експлуатації проводилося тренування з системою основних кранів (далі – СОК): переміщення візків з мостових кранів у гаражі технічного обслуговування (північний і південний гараж).

Під час другого дня випробувань пройшла інспекція підкранових балок СОК і тренування з переміщенням двох кранів (західного і східного) над дахом об'єкта «Укриття». Після цього було проведено симуляцію демонтажу, підйому і переміщення на майданчик тимчасового зберігання металевої ферми, встановленої під час проведення заходів зі стабілізації «Укриття».

На завершальному етапі пробної експлуатації на майданчику тимчасового складування буде виконано операції щодо поводження з умовно доставленою фермою: фрагментація, дезактивація, завантаження в контейнер, характеризація твердих радіоактивних відходів (далі – ТРО), завантаження контейнера в контейнеровоз і переміщення його на промисловий комплекс з переробки ТРО.

Після проведення пробної експлуатації проект перейде на етап дослідно-промислової експлуатації. Для цього ЧАЕС має отримати відповідний дозвіл на підставі документів, які будуть складені за результатами пробної експлуатації. Дослідно-промислова експлуатація триватиме не більше 1 року.

Після цього ЧАЕС отримає ліцензію та перейде до експлуатації НБК і демонтажу нестабільних конструкцій об'єкта «Укриття».

Інформація: Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію