ВСІ НОВИНИ

Негативні прогнози щодо наслідків виведення з експлуатації водойми-охолоджувача Чорнобильської АЕС не підтверджуються

Підведено підсумки семінару «Водойма-охолоджувач Чорнобильської АЕС на стадії виведення із експлуатації: екосистемні та радіаційні дослідження», який проходив 12-13 жовтня на базі Інституту гідробіології Національної академії наук України.

У семінарі взяли участь фахівці ДСП «Чорнобильська АЕС», представники МАГАТЕ, Університету Фукусіма (Інститут радіоактивності оточуючого середовища, Японія) і Університету Цукуба (Центр досліджень в області оточуючого середовища і динаміки ізотопів, Японія) та інших організацій, причетних до реалізації проекту зняття з експлуатації водойми-охолоджувача Чорнобильської АЕС.

Мета семінару – аналіз сучасного стану водойми-охолоджувача ЧАЕС по відношенню до прогнозів, які робилися на етапі розроблення техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) проекту зняття ставу з експлуатації.

У ході семінару учасники презентували доповіді та обмінялися думками щодо результатів робіт з радіаційно-екологічного моніторингу виведення з експлуатації водойми-охолоджувача ЧАЕС, а також порівняння прогнозованих і реальних рівнів потужностей доз зовнішнього опромінення на осушених ділянках водойми, динаміки якості водного середовища та радіонуклідного забруднення компонентів його екосистеми, динаміки фізико-хімічних форм і розподілу радіонуклідів у донних відкладеннях ставу після їх осушення. Крім того, було розглянуто низку питань щодо змін гідро-біологічного стану ставу.

За результатами доповідей відзначено, що радіаційно-екологічний моніторинг при знятті з експлуатації водойми-охолоджувача ЧАЕС виконується згідно із затвердженою у проектній документації програмою моніторингу.

Було відзначено, що при розробленні ТЕО було закладено зайву консервативність оцінок, відтак за результатами спостережень при виведенні з експлуатації водойми-охолоджувача більша частина оцінок і прогнозів не підтверджується або підтверджується частково. Також за результатами моніторингу при осушенні території водойми-охолоджувача відсутні погіршення радіаційного та санітарно-екологічного стану на прилеглих територіях. Роботи із радіаційно-екологічного моніторингу будуть тривати і в майбутньому.

За матеріалами сайту
ДСП «Чорнобильська АЕС»

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію