ВСІ НОВИНИ

Нові кроки України в «Глобальному партнерстві» країн «Великої сімки»

Триває діалог України та країн-учасниць Ініціативи Групи Семи у форматі «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення». Наразі група фахівців Державного агентства України з управління зоною відчуження перебуває в Римі на засіданні робочої групи Ініціативи.

У рамках заходу відбудеться обмін досвідом у сфері радіологічної, хімічної, біологічної та ядерної безпеки, а також огляд нових можливих ризиків у сфері нерозповсюдження та викликів у контексті надання міжнародної технічної допомоги. Важливою темою стане обговорення взаємодії міжнародної спільноти у разі виникнення надзвичайних ситуацій, як-от незаконного застосування або переміщення небезпечних речовин тощо.

«Подібний переговорний формат заходу сприяє активізації діалогу, спрямованого на розвиток ефективного міжнародного співробітництва України з іноземними партнерами, а, отже, й залученню ресурсів країн-донорів до українських проектів», - наголошує начальник відділу інформації, зовнішніх зв’язків та зв’язків з громадськістю ДП «ЦОТІЗ» Маргарита Раєць.

Окрім того, українська сторона планує представити два проекти на розгляд країн-донорів. Вони стосуватимуться актуальних питань щодо нерозповсюдження зброї та матеріалів масового знищення, а саме:

розробки технічного рішення щодо вилучення джерел іонізуючого випромінювання із законсервованих та діючих сховищ твердих радіоактивних відходів;
покращення фізичного захисту пункту захоронення радіоактивних відходів «Підлісний» (ДСП «ЦППРВ», ДК «УкрДО «Радон»).

«Для України питання нерозповсюдження є надзвичайно болючим. Тому для нас надзвичайно важливою є можливість заручатися підтримкою міжнародних партнерів для отримання необхідної допомоги. Ми сподіваємось, що наші проекти зацікавлять донорів, і держава отримає підтримку з-за кордону для якнайшвидшого врегулювання питань, що стосуються нерозповсюдження зброї та матеріалів масового знищення», - зазначає начальник Управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами ДАЗВ Любов Зінкевич.

Представники української делегації працюють під головуванням Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. До української делегації входять також фахівці Міністерства закордонних справ України, Державної прикордонної служби України, Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію