ВСІ НОВИНИ

О. Семерак: Україна має проводити роботу із зберігання відпрацьованого ядерного палива без РФ

Україна незабаром повинна проводити роботи щодо зберігання відпрацьованого ядерного палива самостійно, без участі Російської Федерації. Про це під час відвідування зони відчуження заявив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

"Це питання національної безпеки та економічної доцільності. Я сподіваюся, що буде підтримка Міністерства енергетики та вугільної промисловості і НАЕК "Енергоатом". Російська Федерація не буде щаслива від цього, але ми повинні думати про державні інтереси", - заявив Семерак.

Він також підкреслив, що зона відчуження на сьогоднішній день стала безпечнішою.

"Для мене дуже важливо зробити максимально відкритою цю зону, щоб громадяни і світ бачили, що тут відбувається",- додав Семерак.

Нагадаємо, О. Семерак планує створити в зоні відчуження майданчик для наукових досліджень.

В свою чергу Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук, зазначив, що «перші найскладніші 30 років нам дали величезний досвід. Зараз наше завдання надати новий подих та розвиток зоні відчуження на наступні 30-50 років».

Віталій Петрук повідомив, що Державне агентство розробило концепцію щодо реформування зони відчуження, яка спрямована на зміни у суспільній свідомості і у державній політиці та на розвиток науково-технічного й інвестиційного потенціалу: «Наразі потрібні зміни до законодавства, які дозволять більш ефективно використовувати державні кошти».

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію