ВСІ НОВИНИ

Оголошується конкурс на проект скульптурної композиції, присвяченої Герою України Олександру Лелеченку

До 1 червня 2017 року ДСП «Чорнобильська АЕС» приймає заявки та ескізні проекти скульптурної композиції, присвяченої Герою України, ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Олександру Григоровичу Лелеченку.

Олександр Лелеченко був прийнятий на посаду начальника зміни електроцеху Чорнобильської АЕС у березні 1975 року. У 1980 був призначений заступником начальника електроцеху з експлуатації другої черги, брав найактивнішу участь у пусках і освоєнні усіх блоків ЧАЕС.

За відмінну роботу неодноразово заохочувався адміністрацією ектростанції і цеху подяками та грамотами, нагороджений медаллю «Ветеран праці».

Коли 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці сталася аварія, Олександр Лелеченко, перебуваючи у цей час на станції, показав приклад мужності і героїзму. Спільно з оперативним персоналом електроцеху, в умовах високих рівнів радіації, організував термінові роботи щодо попередження вибуху турбогенераторів другої черги ЧАЕС. Однооосібно здійснив необхідні перемикання електролізної установки, запобігши тим самим подачі водню до машинної зали станції, на покрівлі якої була пожежа.

Маючи почуття високої відповідальності за доручену роботу, неабиякі організаторські здібності, Олександр Григорович відмовився від запропонованої медичної допомоги та залишався на робочому місці 27, 28 і 29 квітня, продовжував виконувати свої посадові обов'язки щодо забезпечення безпечної експлуатації першого, другого та третього енергоблоків ЧАЕС.
30 квітня 1986 року його госпіталізували. 7 травня 1986 року Олександр Лелеченко помер у Києві через велику дозу радіоактивного опромінення.

За матеріалами офіційного веб-сайту
ДСП «Чорнобильська АЕС»

 

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію