ВСІ НОВИНИ

Опубліковано матеріали міжнародної конференції з пошуку шляхів подальшого перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему

Вийшов друком науково-технічний збірник доповідей, які були виголошені на конференції «Перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему: досвід, проблеми та шляхи вирішення». Під час цього заходу близько 100 експертів з України та світу розглядали шляхи подальшого перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Матеріали також доступні на сайті http://sof2018.dazv.gov.ua/.

Як зазначають експерти, введення нового безпечного конфайнменту (Арки) в експлуатацію – це ще не завершальний етап перетворення об’єкта «Укриття». Після цього має розпочатись демонтаж нестабільних конструкцій під Аркою та поводження з поставарійними радіоактивними матеріалами, що наразі знаходяться в «Укритті». Етапи і шляхи реалізації цих процесів ще остаточно не визначені, як і кінцевий стан, до якого має бути приведений об’єкт «Укриття».

Під час конференції експерти напрацювали рішення, яким визначено послідовність кроків з перетворення об’єкта «Укриття» після введення НБК в експлуатацію. Зокрема, визначили, що першим етапом має стати демонтаж нестабільних конструкцій об’єкта та розробка Плану переведення паливовмісних матеріалів (ПВМ), що містяться в об’єкті, у контрольований стан. Після вибору оптимального сценарію поводження з ПВМ має бути актуалізована Стратегія перетворення ОУ для забезпечення реалізації Плану.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію