ВСІ НОВИНИ

Остап Семерак: «ЄБРР та країни-вкладники допомагатимуть Україні перетворювати об’єкт «Укриття» ЧАЕС на екологічно безпечну систему»

Завдяки підтримці міжнародної спільноти зона відчуження вже в найближче десятиріччя може перетворитися на екологічно безпечну територію. Українська сторона виконує всі взяті міжнародні зобов’язання щодо своєчасного запланованого введення в експлуатацію нового безпечного конфайнменту (НБК) та завершення будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2).

Про це Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявив під час сьогоднішнього засідання Спільного Комітету «Україна – Європейський банк реконструкції та розвитку».

Міністр відзначив, що підтримка ЄБРР щодо виконання Україною проектів, спрямованих на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, є надзвичайно важливою.

«Український Уряд високо цінує, що одним із пріоритетних завдань ЄБРР є перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Сьогодні на майданчику Чорнобильської АЕС в рамках Чорнобильського фонду «Укриття» і Рахунку ядерної безпеки, адміністратором яких виступає ЄБРР, продовжується реалізація низки міжнародних проектів», – сказав Остап Семерак.

Міністр запевнив, що українська сторона в подальшому відповідально виконуватиме взяті на себе міжнародні фінансові зобов’язання.

Під час наради, яка відбулася під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона та за участю Голови представництва ЄБРР Шевкі Аджунера і Директора Департаменту ядерної безпеки Вінса Новака, було обговорено поточний стан реалізації проектів будівництва СВЯП-2 та НБК.

Нагадаємо, що завершення будівництва СВЯП-2 важливе для майбутнього зберігання відпрацьованих тепловиділяючих збірок, накопичених на ЧАЕС за увесь час її експлуатації.

Остап Семерак повідомив, що Уряд затвердив Порядок прийняття в експлуатацію об'єкта «Пусковий комплекс 1 нового безпечного конфайнменту». Це дозволить ввести в експлуатацію закінчений будівництвом цілісний комплекс як єдиний об'єкт.
Міністр також зазначив, що наразі триває підготовка до винесення на розгляд Уряду нової редакції Загальнодержавної програми зняття Чорнобильської АЕС із експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.
Йшлося також про необхідність виділення додаткових коштів на завершення будівництва огороджуючого контуру НБК.

Обговорили і питання щодо про проведення засідання Асамблей обох фондів в Україні в грудні нинішнього року на території Чорнобильської АЕС.

Остап Семерак запропонував вже найближчим часом утворити робочу групу щодо підготовки проведення в Україні Асамблеї донорів - вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» та донорів Рахунку ядерної безпеки, в якій візьмуть участь представники «великої сімки».

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію