ВСІ НОВИНИ

ОСТАП СЕМЕРАК: «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ ПІДТРИМУВАТИМЕ УКРАЇНУ В ПОДОЛАННІ НАСЛІДКІВ КАТАСТРОФИ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС»

Введення в експлуатацію нового безпечного конфайнменту (НБК) на об’єкті «Укриття» Чорнобильської АЕС – ще один стратегічний крок України в перетворенні зони відчуження на екологічно безпечну систему.

Про це Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявив під час зустрічі із членом Європейського парламенту Ребеккою Хармс.

Сторони обговорили етапи введення НБК в експлуатацію та подальшу підтримку цього міжнародного проекту країнами-вкладниками ЄБРР.

Остап Семерак відзначив, що завдяки величезній підтримці світової спільноти НБК встановлено в проектне положення над об’єктом «Укриття», а нині триває процес поетапного введення його в експлуатацію відповідно до затверджених графіків. Крім того, була побудована необхідна інфраструктура для поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, а блоки Чорнобильської АЕС повністю звільнені від ядерного палива та приведенні до стану, який несе значно менше ризиків.

«За 31 рік з часу аварії на ЧАЕС було зроблено багато прогресивних кроків у перетворенні зони відчуження на екобезпечну територію. І допомогу міжнародного співтовариства в цьому процесі важко переоцінити. Нова захисна споруда на довгі роки забезпечить необхідний рівень безпеки для населення та довкілля. На часі новий етап розвитку цієї території, і міжнародна підтримка в цьому для України надважлива», – розповів Міністр.

«Під час зустрічі з Міністром екології та природних ресурсів паном Остапом Семераком ми обговорили успіхи, пов’язані з герметизацією нового саркофага для 4-го енергетичного блока на Чорнобильській АЕС. Україна потребуватиме підтримки міжнародної спільноти для введення в експлуатацію саркофага та подальших робіт у зоні відчуження. Парк сонячної енергетики є безумовним кроком вперед і символом безпечної і сталої енергетики. Під час проведення будь-яких заходів у зоні відчуження повинна бути забезпечена безпека працівників. Продовження термінів експлуатації українських атомних електростанцій та збільшення обсягів їх використання пов´язані з появою нових ризиків, у зв’язку з чим технічне переоснащення та ліцензії повинні відповідати міжнародним стандартам», – зазначила Ребекка Хармс.

Остап Семерак також повідомив про початок будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження, підкресливши, що велику зацікавленість інвестувати в створення парку відновлювальної енергетики виявила низка відомих міжнародних компаній.

Крім того, йшлося про важливість врахування в проекті Енергетичної стратегії України до 2035 року екологічної складової, над розробленням якої працювали європейські експерти спільно із фахівцями Міненерговугілля, а також про необхідність впровадження стратегічного бачення роботи АЕС, у тому числі в контексті підвищення якості відповідних робіт.

Під час зустрічі обговорили питання прийняття Законів України «Про стратегічну екологічну оцінку» та «Про оцінку впливу на довкілля».

За матеріалами офіційного веб-сайту
Міністерства екології та природних ресурсів України

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію