ВСІ НОВИНИ

Пам'ять чорнобильських сердець

26 квітня – одна з найсумніших дат українського народу. Важко знайти українську родину, яка так чи інакше не була б пов’язана з чорнобильською трагедією. Найстрашніша та найпідступніша з катастроф фактично знищила, забрала у людей найкрасивішу частину Українського Полісся, де з давніх-давен у своєрідній гармонії жили сільські трударі зі своїми традиціями, устроєм, усталеними, дещо консервативними родинними звичаями.

Вибух на Чорнобильській АЕС змусив корінних поліщуків полишити рідні домівки, де зберігалась безліч унікального побутового майна, притаманного лише цьому регіону. Людей розкидало по всій Україні, розірвало їхні тісні родинні зв’язки та звичаї, покалічило долі та змінило спільне майбутнє. Величезний пласт народної культури було майже знищено.

У той же час Чорнобильська катастрофа привела у цей край та об’єднала у великі колективи – підприємства – людей, які протягом багатьох років створили свої, суто чорнобильські, традиції. Однією з таких зворушливих традицій є щорічна данина скорботній пам’яті, присвячена померлим працівникам ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами». Упродовж багатьох років перед 26-м квітня в фойє приміщення підприємства виставляються фотографії співробітників, котрі працювали на підприємстві у різні часи протягом усього його існування і вже пішли у вічність. Цьогоріч стенд з фотографіями вперше облаштували на вулиці, поруч з основною будівлею.

На жаль, щороку ця скорботна виставка поповнюється новими експонатами. Однак кожного 26-го квітня колектив знову і знову віддає шану пам’яті своїм соратникам.. І старші працівники, і нинішня молода зміна, і гості підприємства бувають вражені розмірами втрат протягом усіх років, але всі разом починають усвідомлювати серйозність та значущість завдань з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, які доводиться виконувати сьогодні.

Доки живе пам'ять сердець, доти є надія на поступове відродження Українського Полісся, яке забезпечується зусиллями багатьох людей, що нині продовжують робити свою благородну та небезпечну справу. Кожен – свого часу, непомітно, віддано і впевнено.

Велика подяка і шана вам, дорогі друзі!

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію