ВСІ НОВИНИ

Персонал Чорнобильської АЕС показав високий рівень підготовки в управлінні роботом-маніпулятором при поводженні з радіоактивними відходами

У вересні на ДСП «Чорнобильська АЕС» відбувся тренінг з технічного обслуговування та ремонту маніпуляторів BROKK. Експертами виступили два фахівці бельгійської компанії Текнубе́ль (Tecnubel). Тренінг проводився за повного фінансування урядового фонду Бельгії.

Навчання пройшли спеціалісти цеху поводження з радіоактивними відходами (ЦПРВ) на базі промислового комплексу з поводження з твердими радіоактивними відходами (ПКПТРВ), де застосовуються пристрої BROKK-180 та BROKK-330, що управляються дистанційно.

BROKK-180 використовується для вилучення твердих радіоактивних відходів. На ньому можуть встановлюватися такі допоміжні пристрої, як гідравлічний молот, бетонна дробарка, ланцюгова пила, гідравлічні ножиці по металу, щітка для дезактивації, ківш та рознімач для швидкої зміни інструменту. Багатофункціональність BROKK-180 дає змогу використовувати його з транспортною метою, для подрібнення бетону, різання металу, захвату невеликих об’єктів тощо.

Маніпулятор BROKK-330 (модель на гусеничному ходу) розташований в тимчасовому сховищі високоактивних та середньо- і низькоактивних тривалоіснуючих радіоактивних відходів (РАВ). Він призначений для розміщення в осередках сховища упаковок з РАВ.

Управління усіма маніпуляторами BROKK здійснюється дистанційно переробником РАВ ПКПТРВ за допомогою пультів та систем відеоспостереження. У спеціальній комплектації роботи BROKK можуть використовуватися для виконання робіт в умовах радіаційного, хімічного та біологічного зараження без присутності людини в небезпечній зоні.

Отже, роботи BROKK – це своєрідний «універсальний солдат», який може виконувати левову частку робіт, небезпечних для життя і здоров’я людини.

Навчання розпочалося з теоретичної частини. Експерти розповіли представникам ЦПРВ про основні системи BROKK-180 та ознаки, за якими можна визначити його поломки.

Другого дня розпочалася практична частина навчання. На базі BROKK-180, встановленого в ПКПТРВ, експерти наочно показали основні елементи управління маніпулятором і розповіли про його «слабкі місця».

У останній день навчання продовжилися практичні заняття. Згідно з одним із завдань, персоналові ЦПРВ необхідно було знайти і усунути навмисно створену експертами поломку у системі BROKK-180.

Експерти визнали тренінг успішним та відзначили високий рівень підготовки персоналу з питань безпеки і управління маніпулятором BROKK. За підсумками навчання було вирішено продовжити співпрацю з компанією Текнубе́ль у цьому напрямі. Нині розглядається можливість проведення серії тренінгів уже у 2018 році.

За матеріалами сайту
ДСП «Чорнобильська АЕС»

Інформаційна довідка

Компанія BROKK є світовим лідером в галузі виробництва і поставок демонтажного обладнання, що управляється дистанційно, сертифікованого за стандартом ISO 9001. Перших роботів-маніпуляторів BROKK-180 було випущено в 2001 році. На відміну від «молодших» моделей – 40-ї та 90-ї, у яких обертається лише маніпулятор, BROKK-180 має поворотну платформу з противагою, на якій розташовані і електромотор, і гідронасос, що забезпечує поворот стріли на 360° навколо осі та суттєво збільшує стійкість машини, а значить, і безпеку робіт.

Вага машини становить лише 1900 кг, однак вона здатна керувати 250-кілограмовим гідромолотом потужністю 410 Дж. Машина оснащена потужним трисекційним маніпулятором (стрілою), має великий асортимент навісного обладнання (зокрема, бетонолом, ковші, грейфер, гідромолот з поворотним спорядженням, захват, пристрій для дистанційної зміни обладнання). Модель укомплектована надійною гідравлікою, розрахованою на великі навантаження, і приводиться у дію електромотором потужністю 15 чи 18,5 кВт. BROKK-180 має максимальне маневрування для машин такої потужності. Для збільшення робочої зони може використовуватись телескопічна стріла. Її застосування дає змогу працювати на більшій висоті і заощаджує час на переміщення машини у робочому просторі.

Як вже було наголошено, однією з головних переваг усіх машин модельного ряду BROKK є безпека роботи оператора.

 

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію