ВСІ НОВИНИ

Під час візиту Посла Франції на ЧАЕС відзначено якість українсько-французького партнерства

Під час зустрічі посла Франції у зоні відчуження з керівництвом Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) та керівництвом ЧАЕС, з боку французької сторони було висловлене задоволення щодо вкладу української сторони у реалізацію будівництва нового безпечного конфайнмента на ЧАЕС .

Посол Франції Ізабелла Дюмон також зустрілася з командою та керівництвом французької компанії NOVARKA - головним підрядником проекту з будівництва нового безпечного конфайнменту (НБК), у фінансуванні якого, разом із Францією, взяли участь 28 країн світу.

Пані Дюмон зазначила, що наслідки Чорнобильської катастрофи та величезні зусилля, які зроблено для їх ліквідації, нагадують нам, наскільки важливу роль відіграє безпека при експлуатації атомної енергії. У Франції майже 75% електроенергії виробляється атомними електростанціями. «Ми прагнемо, щоб наші атомні станції відповідали найвищим стандартам безпеки. Ми плідно й планомірно співпрацюємо разом з Україною щодо реалізації проектів з метою приведення у безпечний стан проммайданчика Чорнобильської АЕС».

За словами керівництва ДАЗВ і ЧАЕС, Франція володіє унікальними технологіями і знаннями, які охоплюють весь ядерно-паливний цикл, і передає Україні свій досвід проектного виконання на вищому рівні для подальшої роботи.

«Зараз проект з перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему знаходиться на другому етапі - будівництва НБК, і я впевнений, що його буде завершено вчасно. Наступний, третій етап, з демонтажу нестабільних конструкцій та вилучення паливовмісних мас, щоб забезпечити безперервний процес, Україна виконуватиме власними силами, але за європейськими принципами. У концепції реформування зони відчуження ми плануємо об’єднати з іншими країнами науково-технічний потенціал і ресурси та створити в зоні відчуження спільну лабораторію для наукових досліджень, у тому чіслі з поводження з паливовмісними масами. Додатково ми бачимо розвиток джерел альтернативної енергетики. У нас для цього є значний потенціал, як і можливість зменшити навантаження на бюджет України», - підкреслив Віталій Петрук.

Довідково: Проект НБК фінансується з Чорнобильського фонду «Укриття», який адмініструється ЄБРР. Реалізується проект французьким консорціумом «Novarka», його завершення планується восени 2017 року. Другий проект СВЯП-2 фінансується з Рахунку ядерної безпеки ЕБРР. Будівництво здійснюється американською компанією «Holtec» і згідно плану має бути завершено восени 2016 р. Загальна вартість проектів приблизно в 2,0 млрд євро, частка Франції, яка є другою за величиною вкладу після США, дорівнює 178 млн євро.

Прес-секретар ДАЗВ

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію