ВСІ НОВИНИ

Під час засідання П’ятого українсько-японського комітету обговорили результати співпраці та плани на майбутнє за напрямом Чорнобиль-Фукусіма

27 листопада 2017 року відбулося П’яте засідання Спільного українcько-японського комітету з питань співробітництва у сфері поліпшення післяаварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях. Серед учасників заходу були представники державних органів та профільних наукових установ, науковці України та Японії.

У вітальному слові Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук наголосив на важливості взаємного вивчення та використання досвіду України та Японії щодо подолання наслідків великих екологічних аварій. Для країн, що постраждали від вибухів на Чорнобильській та Фукусімській АЕС, надзвичайно важливою є природно-дослідницька та наукова кооперація. На сьогодні багато спільних проектів вже реалізовані або перебувають на стадії реалізації чи розроблення.

Володимир Горбулін, директор Національного інституту стратегічних досліджень, доктор технічних наук, професор, академік НАН України, відзначив вихід українсько-японського співробітництва на якісно новий рівень: нині відбувається інтеграція японського досвіду в ядерній сфері на державний рівень в Україні.

У свою чергу, Тосіхіро Аікі, заступник Генерального директора Бюро європейського співробітництва Міністерства закордонних справ Японії, наголосив на позитивному впливі вказаного комітету на співпрацю Японії та України й в інших сферах. Його Високоповажність Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі висловив зацікавленість питаннями українських стандартів з ядерної безпеки.

Представники японської делегації ознайомили членів комітету зі станом справ у відновлені постраждалих територій після землетрусу в Японії, реорганізації районів евакуації та поточним станом відновлювальних робіт.

Катерина Павлова, завідувач сектору міжнародного співробітництва та зв’язків з громадськістю ДАЗВ, наголосила на позитивних змінах у обміні досвідом від співробітництва у сфері дезактивації до відродження територій, що є корисним для обох країн.

Директор Інституту відновлювальної енергетики НАН України Степан Кудря презентував попередні висновки науковців щодо можливості використання відновлювальних джерел енергії в зоні відчуження та на майданчику ЧАЕС. За попередніми висновками, у зоні відчуження можливе і доцільне використання сонячної та вітрової енергетики.

За підсумками П’ятого засідання Спільного українсько-японського комітету Голова ДАЗВ Віталій Петрук та заступник Генерального директора Бюро європейського співробітництва Міністерства закордонних справ Японії Тосіхіро Аікі підписали Протокол, в якому окреслили основні пріоритети роботи, серед них: обмін досвідом щодо зняття АЕС з експлуатації, управління забрудненими територіями, радіаційний контроль та перспективи співпраці за напрямом Чорнобиль-Фукусіма.


Список учасників П’ятого українсько-японського комітету

Протокол П'ятого засідання Спільного комітету Японії та України

Презентаційні матеріали

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію