ВСІ НОВИНИ

Понад 50 компаній зацікавлені в будівництві парку сонячної енергетики у зоні відчуження

«Ми вже отримали понад 50 заявок на встановлення об’єктів сонячної енергетики у зоні відчуження від зацікавлених компаній з Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, України, Білорусії. Нині відбувається узагальнення заявок та матеріалів для подальшого юридичного оформлення», - повідомив під час відкриття Тижня альтернативної енергетики Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук. Він акцентував, що напрям альтернативної енергетики на сьогодні є всесвітнім трендом і важливим для майбутнього України. Прогресивні країни світу мають великий відсоток населення, яке підтримує розвиток «зелених» технологій, бо це - екологічна безпека, робочі місця і сталий розвиток суспільства.

Окремо було наголошено на Паризькій угоді, яка у листопаді минулого року набрала чинності. У найближчі 3 роки (до 2020 року) Україна має виробляти 11 % електроенергії з відновлювальних та альтернативних джерел, нині це лише 1-1,5 % від українського ринку електроенергії.

«У Чорнобильській зоні відчуження, під егідою Міністерства екології та природних ресурсів України, сьогодні впроваджуються процеси з енергоефективності. І найважливішим з них є прокладення шляхів до будівництва об’єктів сонячної енергетики. Наша держава зацікавлена у ефективному використанні території, на якій ще протягом кількох тисячоліть не можна буде постійно проживати, але яка вже має електричні мережі великої потужності, відповідну інфраструктуру та земельні ділянки для розвитку альтернативної енергетики, - прокоментував Віталій Петрук.

Голова зазначив, що для реалізації «зеленого» проекту були визначені найбільш відповідні для встановлення сонячних панелей території загальною площею у 1172 гектари. За розрахунками, існуючі мережі дозволяють встановити потужність до 2000 тисяч мегават.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію