ВСІ НОВИНИ

Працівники Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф діляться досвідом та вивчають нові методики експедиційних досліджень і фіксації етнокультурних явищ

Науковці ДНЦЗКСТК у жовтні та листопаді 2017 року взяли активну участь у роботі низки наукових міжнародних та вітчизняних конференцій, на яких виголосили чимало змістовних і вагомих доповідей. Нижче наводимо перелік конференцій та тематику, на які відгукнулися фахівці ДНЦЗКСТК.

1. Міжнародна наукова історико-краєзнавча конференція «Любомль і Любомльщина в українській та європейській історії», присвячена 730-й річниці з часу першої писемної згадки про м. Любомль та 810-й річниці з часу писемної згадки про літописне м. Угровськ (Любомль, Польща, 24-25 жовтня 2017 р.). У конференції взяли участь науковці з України, Польщі, Російської Федерації.
З доповіддю виступила науковий співробітник відділу мистецтвознавства і фольклористики ДНЦЗКСТК, кандидат історичних наук А. Дмитренко. Тема доповіді: «Територія туристичної привабливості або втрачені і збережені пам'ятки культурної спадщини села Столинські Смоляри».
2. Міжнародна наукова конференція до 25-річчя проблемної науково-дослідної лабораторії музичної етнології Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка (Львів, 28 жовтня 2017).
Тематика роботи: міжнародні зв’язки і форми співробітництва в етномузикології, проблематика формування фольклористичного архіву.
У конференції взяли участь науковці із Києва, Рівного, Львова, Ужгорода, Вільнюса (Литва).
З доповіддю виступив науковий співробітник відділу етнології ДНЦЗКСТК, кандидат мистецтвознавства Ю. Рибак. Тема доповіді: «Наукова діяльність і публікації проблемної науково-дослідної лабораторії музичної етнології».
3. Всеукраїнська наукова конференція «У полі й у кабінеті: експедиції українських музейчиків» (до 150-річчя від дня народження Миколи Біляшівського та 140-річчя від дня народження Данила Щербаківського). (Національний художній музей України, Київ, 24 жовтня 2017 р.).
Тематика роботи: експедиція як явище музейного життя; організатори та учасники музейних експедицій; профільні експедиції як джерело поповнення музейних колекцій; експедиція як форма співпраці наукових інституцій.
Серед учасників конференції – археологи, архітектори, мистецтвознавці, працівники музеїв з Києва, Харкова, Луцька.
З доповіддю виступила науковий співробітник відділу мистецтвознавства і фольклористики ДНЦЗКСТК, кандидат історичних наук А. Дмитренко. Тема доповіді: «Історико-етнографічні експедиції як форма комплектування фондів, вивчення культурної спадщини та підготовки студентів-музейників».
4. Шості Колессівські читання (Львів, 26-27 жовтня 2017 р.).
Тематика роботи: історія та проблематика української фольклористики, методика запису та особливості підготування до друку відомостей з традиційної народної культури.
У конференції взяли участь науковці із Києва, Рівного, Львова, Дніпра, Клайпеди (Литва).
З доповіддю виступив науковий співробітник відділу етнології ДНЦЗКСТК, кандидат мистецтвознавства Ю. Рибак. Тема доповіді: «Специфіка підготування фольклорних збірників».
5. Міжнародна науково-практична конференція «Україна. Європа. Світ. Історія та імена в культурно-мистецьких рефлексіях» - до 25-річчя діяльності проблемної науково-дослідної лабораторії етномузикології Національної музичної академії України ім. П. Чайковського (Київ, 2-3 листопада 2017 р.)
У конференції взяли участь науковці із Києва, Харкова, Ужгорода, Сум, Рівного, Львова, Вільнюса (Литва).
Тематика роботи: регіональні школи, видатні постаті вітчизняної етномузикології, регіонально-жанрові дослідження, проблематика аналізу пісенного тексту.
З доповіддю виступили: науковий співробітник відділу етнології ДНЦЗКСТК, кандидат мистецтвознавства Ю. Рибак (тема доповіді: «Приспівки до новорічної «Кози»: міні-ареал на Верхній Прип’яті») та старший науковий співробітник відділу мистецтвознавства і фольклористики Є. Єфремов (тема доповіді: «Зимовий календарно-обрядовий цикл: динаміка побутування (архівні джерела та сучасні записи)».
За словами директора ДНЦЗКСТК Ростислава Омеляшка, участь науковців у зазначених конференціях була спрямована на обмін досвідом та ознайомлення з сучасними методиками експедиційних досліджень і фіксації етнокультурних явищ, які можуть бути використані у науковій діяльності ДНЦЗКСТК.

Довідкова інформація
Участь у наукових конференціях є вагомим внеском фахівців ДНЦЗКСТК у справу реалізації державних програм щодо врятування, збереження та охорони національної культурної спадщини територій, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Слід не забувати, що у м. Чорнобиль постійно діє виставкова експозиція «Пам’ять про отчий край», над створенням якої працювали фахівці ДНЦЗКСТК протягом кількох років. Концепція виставки – це наша пам’ять про культуру «живого» Полісся, як було до катастрофи на Чорнобильській АЕС.
Чотири експозиційні приміщення презентують архівні та фотодокументи, археологічні артефакти, етнографічні експонати про традиційну культуру і побут поліщуків, знайдені під час експедицій до зони відчуження.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію