ВСІ НОВИНИ

Президент України вшанував пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС та заслухав доповідь Голови ДАЗВ щодо плану протипожежної безпеки в зоні відчуження

Під час офіційного візиту до зони відчуження Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Денис Шмигаль з нагоди 34-ої річниці аварії на ЧАЕС вшанували пам’ять ліквідаторів, а також зустрілися з пожежниками, які продовжують гасіння пожежі на території зони відчуження. Окрім того, Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергій Калашник поінформував керівництво держави щодо плану протипожежної безпеки в зоні відчуження.

Робочий візит Президента України відбувся за участю т. в. о. Міністра енергетики та захисту довкілля Ольги Буславець, Голови ДАЗВ Сергія Калашника, Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і Голови ДСНС Миколи Чечоткіна.

Президент України Володимир Зеленський та учасники офіційної делегації вшанували пам’ять ліквідаторів аварії хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника «Героям Чорнобиля», що розташований на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС.

«Чорнобильська катастрофа – це, без перебільшення, лихо планетарного масштабу. Вона стала не тільки гірким уроком з недавнього минулого, а й пересторогою на майбутнє. Планета Земля є колискою і домівкою для всього людства, і тому її збереження є відповідальністю кожної людини та спільним обов’язком усіх націй світу», – зазначив Володимир Зеленський.

Також у рамках візиту, Володимир Зеленський та члени офіційної делегації облетіли на гелікоптері територію, яка постраждала внаслідок пожежі. Очільник держави зазначив, що вогонь знищив значну ділянку лісу – понад одинадцять тисяч гектарів.

«Зараз на висоті, з гвинтокрила, ми побачили справжній результат вашої праці. Ви для нас – герої», – зазначив Глава держави, звертаючись до пожежників, які брали участь у гасінні лісової пожежі на території зони відчуження. Окрім того, він вручив 22 державні нагороди.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також подякував рятувальникам за їх подвиг.

«Сьогодні більше тисячі осіб працюють на ліквідації пожежі. Ми безмежно вдячні всім, хто поруч з вами стоїть плечем до плеча й робить цю роботу», – сказав Денис Шмигаль.

Окрім того, під час візиту до зони відчуження офіційна делегація на чолі з Президентом України Володимиром Зеленським відвідала логістичний пункт та оглянула пожежну техніку, яка задіяна до ліквідації пожежі в Чорнобильській зоні відчуження.

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергій Калашник проінформував Президента про заходи із запобігання пожежам на цій території.

«Головне, що ми можемо зробити – це раннє виявлення пожеж із залученням тепловізорів. Підключаємо безпілотники, а також постійно проводимо чергування, щоб швидше реагувати на надзвичайні ситуації. Має бути розміщена техніка, має бути заготовлена вода. Лісом треба займатися, прибирати захаращеності, створювати пожежні розриви», – зазначив Голова ДАЗВ.

Фото: Офіс Президента та Кабінет Міністрів України

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію