ВСІ НОВИНИ

При Мінприроди створена робоча група щодо вирішення нагальних питань працівників ЧАЕС

19 червня 2018 року Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак провів чергову зустріч із членами Первинної профспілкової організації Чорнобильської АЕС.

Серед першочергових питань, які цього разу були винесені на обговорення – підвищення рівня заробітної плати працівникам ЧАЕС, шляхи погашення бюджетного недофінансування, перспективу розвитку соціально-економічного захисту колективу атомної станції.

Члени профспілкового комітету Чорнобильської АЕС також висловили стурбованість відсутністю в Державному бюджеті Україні на 2018 рік видатків на відшкодування бюджетним установам пільгових пенсій при достроковому виході на пенсію.

За результатами зустрічі було прийнято рішення створити робочу групу в складі працівники Мінприроди та ЧАЕС. Членам групи поставлено завдання в найкоротший термін напрацювати пропозиції щодо вирішення піднятого членами профспілки питання.

Остап Семерак нагадав, що наразі у парламенті зареєстровано два законопроекти (№8377 та №8377-1) прийняття який дасть можливість врегулювати і в подальшому унеможливить створення такої ситуації.

Крім того, домовилися для пришвидшення процесу прийняття парламентом даних законопроектів активно долучити до цієї роботи народних депутатів – мажоритаників, обраних до парламенту на округах, де сьогодні проживають працівники ЧАЕС.

Також керівнику ДСП «Чорнобильської АСЕ» Ігорю Грамоткіну доручено внести пропозиції щодо можливості поетапного підвищення заробітної плати працівникам Чорнобильської АЕС.

Працівники станції висловили підтримку політиці, яку здійснює міністерство щодо повернення інфраструктури зони відчуження у використання та будівництва об’єктів з виробництва відновлювальної енергетики, створення інфраструктури поводження з відпрацьованим ядерним паливом, тощо.

Нагадаємо, що на даний час вже на території зони відчуження почала працювати перша станція сонячної енергетики та йде підготовка до початку будівництва наступних.

Міністр підкреслив, що триває процес зняття з експлуатації ЧАЕС і питання створення нових робочих місць є досить актуальним.

Остап Семерак доручив адміністрації ДСП «Чорнобильська АЕС» та керівникам державних підприємств з метою створення нових робочих місць напрацювати можливість залучення приватних інвестицій.

Інформація та фото: Міністерство екології та природних ресурсів України

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
          (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію