ВСІ НОВИНИ

Прийняття нової класифікації радіоактивних відходів зменшить навантаження на бюджет

Учасники круглого столу, який було організовано Державним агентством України з управління зоною відчуження та Чорнобильським інститутом досліджень і розвитку, обговорили питання безпеки і ефективності поводження з радіоактивними відходами (РАВ).

У заході взяли участь вчені із профільних інститутів та спеціалісти у сфері атомної енергетики в Україні.

Предметом активного обговорення став проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами», який було зареєстровано у Верховній Раді Україні 15 лютого 2017 року за № 6089. Його мета – вдосконалити механізм класифікації радіоактивних відходів.

«Запропонований проект Закону України розроблений ДАЗВ із використанням кращих практик європейських країн. Закон допоможе зменшити бюджетне навантаження. Для того, щоб повною мірою і ефективно запрацював новий механізм, необхідно буде внести суттєві зміни до нормативної бази», – зазначив радник Голови ДАЗВ Сергій Парашин.

У зв’язку з аварією на ЧАЕС Україна вийшла на четверте місце в світі (після США, Росії та Франції) за накопиченими обсягами РАВ, тому ефективність поводження з РАВ має велике значення.

«Відповідно до чинної класифікації радіоактивних відходів виділяють два типи щодо можливості їх захоронення: коротко- і довгоіснуючі. Ця класифікація не є придатною для забезпечення економічної ефективності захоронення РАВ, тому доцільно замість двох використовувати чотири типи сховищ для захоронення», – наголосив у своїй доповіді старший науковий співробітник Науково-інженерного центру радіогідрогеоекологічних полігонних досліджень НАН України Юрій Шибецький.

У роботі круглого столу обговорювалися і питання проведення характеризації РАВ. За словами генерального директора ДСП «Екоцентр» Сергія Кірєєва, належне функціонування національної програми поводження з РАВ неможливе без комплексної характеризації, бо кожна вкладена у цю справу гривня заощаджує тисячі гривень.

Начальник Центральної аналітичної лабораторії ДСП «Екоцентр» Юлія Балашевська розповіла про досвід та аналітичні можливості при проведенні характеризації РАВ, зауваживши, що фахівці ДСП «Екоцентр» вже проводили вимірювання фізико-хімічних властивостей РАВ зі сховищ ДСП «Київський ДМСК», характеризацію «історичних» радіоактивних відходів та вимірювання в умовах радіаційної аварії.

Учасники круглого столу схвально прокоментували досвід лабораторії – сучасного комплексу з потужними аналітичними можливостями, який може виконувати характеризацію на будь-якому етапі життєвого циклу радіоактивних відходів.

Інформаційні матеріали круглого столу на тему: "Зміни в системі класифікації РАВ в Україні. Характеризація радіоактивних відходів, як засіб забезпечення безпеки і ефективності витрат при поводженні з РАВ".

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію