ВСІ НОВИНИ

Про обговорення стану реалізації міжнародних проектів на майданчику ЧАЕС та питань, пов'язаних із законодавчим забезпеченням безпечної експлуатації ядерних об'єктів

05 жовтня 2016 р. відбулась зустріч Першого заступника Голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолія Диріва, директора Департаменту ядерної безпеки ЄБРР Вінса Новака і представника Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки в України Олександра Славіса з метою обговорення стану реалізації міжнародних проектів на майданчику ЧАЕС щодо перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Під час зустрічі відбувся обмін думками про хід завершальних робіт з будівництва нового безпечного конфайнмента (НБК) та сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2).

Вінс Новак повідомив, що на 29 листопада поточного року заплановане насування Арки НБК на об'єкт «Укриття». Проектом передбачено, що нова споруда експлуатуватиметься упродовж 100 років. Одразу після цього на Чорнобильській АЕС мають бути проведені засідання Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» та Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки.

Гості висловили впевненість у завершенні у першому півріччі 2017 р. робіт з будівництва СВЯП-2. На березень 2017 р. призначені комплексні випробування об'єкта, а з вересня передбачено почати вивільнення палива зі СВЯП-1 (сховище проміжного зберігання ядерного палива, що функціонує з 1986 року).

Під час розмови Вінс Новак висловив особисту подяку Анатолію Диріву та Комітету за прагматичну позицію, яку зайняв Комітет під час розгляду проекту Закону № 5046 "Про цивільну відповідальність за ядерну шкоду та її фінансове забезпечення". Народні депутати України - члени Комітету ретельно проаналізували положення акта та вважають необґрунтованим на сьогодні запропоноване цим законопроектом зменшення межі цивільної відповідальності за ядерну шкоду оператора ядерної установки Чорнобильської атомної електростанції до мінімального розміру, дозволеного Віденською Конвенцією.

Зі свого боку Анатолій Дирів запевнив, що Комітет докладе необхідних зусиль, аби у Державному бюджеті на 2017 рік були закладені кошти, необхідні для виконання зобов'язань та внесків України до Чорнобильського фонду «Укриття» з метою гарантування безпечного та якісного проведення робіт, пов'язаних з будівництвом НБК та нового сховища відходів.

Сторони також обговорили низку робочих питань, які стосуються підготовки до насування Арки над об'єктом «Укриття», проведення засідань Асамблей донорів у листопаді цього року та відкривають перспективи подальшої плідної співпраці.

За матеріалами офіційного веб-сайту
Комітету Верховної Ради України
з питань екологічної політики, природокористування
та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію