ВСІ НОВИНИ

Проект Chornobyl Solar здобув підтримку на Міжнародному форумі сталої енергетики

На VIII Міжнародному форумі та виставці сталої енергетики (Sef-2016 Kyiv, 8th International Forum and Exhibition on Sustainable Energy in Ukraine), що проходить 11-12 жовтня 2016 року у м. Києві, вперше було презентовано інвестиційний проект Chornobyl Solar, яким передбачено будівництво парку сонячної енергетики у зоні відчуження.

За словами Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука, будівництво парку сонячної енергетики в зоні відчуження має декілька переваг, зокрема: зручність підключення до мережі, спеціальний режим, великі земельні ділянки, які можуть бути використані для будівництва першої черги сонячних станцій, спрощені дозвільні процедури, доступ до технічної підтримки.

Президентом України прийнято рішення, що на двох третинах загальної площі території зони відчуження (2600 км2) буде створено радіаційно-екологічний біосферний заповідник, де упродовж 30 років після Чорнобильської аварії триває відродження екосистеми (ареал поширення багатьох видів тварин та рослин, занесених до Червоної Книги України), що сприятиме організації та проведенню міжнародних наукових досліджень. Решту забрудненої радіоактивними елементами території, яку у найближчі 24 тисячі років не буде повернуто до народно-господарського комплексу України і яка не буде придатною для проживання людей, можна ефективно використати для встановлення систем виробництва відновлювальної енергії.

«Територія, де розглядається можливість будівництва парку сонячної енергетики, має певну особливість (забрудненість радіоактивними елементами), проте якщо дотримуватись правил радіаційної безпеки, то можна сміливо працювати на цій території, як в будь-якому іншому регіоні України», - повідомив Віталій Петрук.

На форумі проект Чорнобиль Solar підтримали представники НЕК «Укренерго» та ЄБРР, які заявили про технічну та фінансову спроможність цього проекту.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію