ВСІ НОВИНИ

Професійний шлях з вивчення радіаційного стану зони відчуження довжиною у чверть століття

Мабуть, найперше, що цікавить пересічну людину, коли мова заходить про Чорнобиль ­–радіаційний стан зони відчуження. Його дослідження, а саме радіаційно-екологічний моніторинг навколишнього середовища та дозиметричний контроль під час роботи персоналу підприємств зони відчуження, покладено на одне з підприємств сфери управління ДАЗВ – ДСП «Екоцентр».

З 1986 по 2016 роки підприємство було декілька разів реорганізовано, мало різні найменування (ДНВП «РАДЕК», ДСНВП «Екоцентр», ВЦ РЕМ РДК «Екоцентр» у складі ДСП «Чорнобильський спецкомбінат»), але водночас зберігало потужний кадровий потенціал.

Одним з тих, хто розпочав свій трудовий шлях чорнобильськими стежками задовго до створення Екоцентру у його сучасному вигляді і брав активну участь у ліквідації наслідків аварії 1986 року – генеральний директор підприємства Сергій Кірєєв, cправжній професіонал своєї справи та успішний керівник.

Чверть століття Сергій Кірєєв присвятив питанням радіаційного моніторингу і дозиметричного контролю, що допомогло йому завоювати високу повагу і авторитет в агентстві та поза його межами. Сьогодні під його керівництвом працює близько 400 кваліфікованих працівників, які забезпечують радіаційно-дозиметричний контроль, радіаційно-екологічний моніторинг і науковий супровід робіт на території зони відчуження.

Завдяки відповідальному ставленню працівників до роботи та умілому керівництву, ДСП «Екоцентр» успішно стоїть на варті екобезпеки і є широко відомим та популярним не лише в Україні, але й далеко за її межами. На сьогодні у рамках проектів міжнародної технічної допомоги модернізовані та створені автоматизовані системи радіаційного контролю (АСРК), до яких належить: АСКРС «SkyLink», інтегрована система радіаційного контролю за переміщенням транспорту та вантажів на КДП зони відчуження і комплексна система радіаційного моніторингу та раннього попередження. З 2017 року ДСП «Екоцентр» бере активну участь у реалізації українсько-японського проекту «Покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій» (SATREPS).

Колектив ДАЗВ вітає з 60-річним ювілеєм Сергія Івановича Кірєєва та бажає йому міцного здоров`я, добробуту, радощів, а також багато нових корисних справ!

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
          (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію