ВСІ НОВИНИ

Радіаційний стан зони відчуження перебуває під контролем

Системами радіаційного моніторингу європейських країн останніми днями у атмосферному повітрі фіксується підвищення концентрацій радіонукліду штучного походження рутенію (Ru-106), які є більшими, ніж мінімально детектовані активності, однак не перевищують допустимих значень, які мали б наслідки для здоров’я населення або навколишнього середовища.

Дані результатів вимірювань оприлюднили компетентні органи з ядерної та радіаційної безпеки Франції, Німеччини, Італії, Норвегії, Швейцарії, Чехії, Польщі, Австрії.

За словами генерального директора ДСП «Екоцентр» Сергія Кірєєва, при проведені гамма-спектрометричного аналізу проб приземного шару повітря 6-7 жовтня 2017 року на пунктах спостереження у зоні відчуження виявлено присутність радіоактивного ізотопу рутенію-106.

Вміст цього радіонукліду у повітрі не перевищує допустимих концентрацій, встановлених Нормами радіаційної безпеки України для населення та персоналу (зафіксовані значення концентрації рутенію-106 на 2 – 4 порядки нижчі).

Наявність ізотопу рутенію-106 у повітрі в межах зони відчуження не пов’язана з впливом факторів «чорнобильського» походження. Загальна картина радіаційної обстановки у зоні відчуження істотно не змінилась.

Радіаційний стан зони відчуження перебуває під контролем. У разі його зміни персонал зони відчуження та громадськість буде поінформовано.

Інформаційна довідка

Рутеній-106 (Ru-106) – штучний радіонуклід з періодом напіврозпаду 373,6 діб, який застосовується у медичній практиці, наукових дослідженнях, у тому числі в паливних елементах супутників.

Допустима об’ємна активність цього ізотопу в атмосферному повітрі, згідно з Нормами радіаційної безпеки України, становить 500 мілібекерелів на кубічний метр (мБк/м3)

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію