ВСІ НОВИНИ

Результати участі української делегації у засіданнях асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» та асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки

На засіданні Асамблеї вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» (ЧФУ) та Асамблеї донорів Рахунку ядерної безпеки (РЯБ) українська делегація за участю Голови ДАЗВ взяла участь в обговоренні стану виконання проектів міжнародної технічної допомоги на промисловому майданчику ЧАЕС, а саме – об’єктів НБК та СВЯП-2.

«Україна наразі повністю виконала свої зобов’язання щодо фінансування та реалізації проекту підсилення та герметизації будівельних конструкцій ІІ черги ЧАЕС, що виконують функції огороджуюяого контуру НБК і до яких прилягають торцеві стіни Арки, не зважаючи на складні радіаційні умови на майданчику робіт. Ми очікуємо, що підрядник виконає всі роботи вчасно і вже у грудні 2018 року НБК буде введено в експлуатацію. При цьому основними критеріями виконання будівництва є функціональність об`єктів, що споруджуються та їх безпека. Після цього ми зможемо продовжити роботи з перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, при цьому однією з першочергових задач є демонтаж нестабільних конструкцій цього об’єкту, - розповідає Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Ще одним важливим об’єктом у зоні відчуження, роботи на якому наближаються до свого завершення, є Сховище відпрацьованого ядерного палива № 2 (СВЯП-2). Цей об’єкт призначений для зберігання ВЯП Чорнобильської АЕС впродовж наступних 100 років.

«Ми зацікавлені у якнайшвидшому введенні в експлуатацію СВЯП-2, адже відсутність цього об’єкта не дає змоги в повній мірі виконувати роботи зі зняття ЧАЕС з експлуатації. «Гарячі» випробування сховища мають розпочатись у грудні цього року і триватимуть протягом 3 місяців, після чого вже можна буде говорити про введення об’єкта в промислову експлуатацію», - зазначив Голова ДАЗВ.

Важливим залишається питання фінансування експлуатації об’єктів, яке здійснюватиметься за рахунок коштів українського бюджету. За словами Віталія Петрука, з 2018 року передбачено видатки у державному бюджеті на фінансування експлуатації НБК, СВЯП-2 та ЗППРВ.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію