ВСІ НОВИНИ

Результати засідання комісії з аналізу пожежі 5 – 8 червня у зоні відчуження

За результатами пожежі 5 – 8 червня 2018 року на території зони відчуження відбулася нарада за участю керівництва Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Міністерства охорони здоров’я України, Національної поліції України, ДП «НЕК» Укренерго», ДСП «Північна Пуща», ДСП «Чорнобильська АЕС», ДСП «Екоцентр», ДСП «ЧСК», ДП «ЦОТІЗ», ДСП «УЗФО Чорнобильської АЕС», ДСП «ЦППРВ». Учасники представили доповіді про перебіг та наслідки пожежі, після чого відбувся розбір надзвичайної ситуації.

«Фаховий розбір пожежі – необхідний елемент, який дозволяє виявити слабкі місця в організації взаємодії підрозділів рятувальників під час лісових пожеж та розробити рекомендації для посилення ефективності протипожежних заходів і реагування на загоряння у зоні відчуження», –розповідає Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

За результатами обговорення причин загоряння, організації гасіння пожежі та вивчення її наслідків фахівці підготували низку рекомендацій для профільних органів виконавчої влади та підприємств. Зокрема, має бути проведена розчистка території під лініями електропередач від потенційних джерел загоряння (порослі, лісоматеріалів). Експерти також радять покращити радіозв’язок між підрозділами рятувальників та провести обстеження й очистку всіх водозабірних майданчиків та пожежних водоймищ.

Значну увагу було приділено необхідності проведення постійних навчань з операторами квадрокоптерів лісових пожежних станції (ЛПС).

«Квадрокоптери можуть використовуватись під час пожежної розвідки аби не наражати на потенційну небезпеку персонал, що працює на місці загоряння», – пояснює начальник управління з питань забезпечення бар’єрної функції зони відчуження, природно-заповідного фонду, радіаційної безпеки, охорони праці та цивільного захисту ДАЗВ Михайло Байтала.

Фахівці також наголосили на необхідності продовження створення протипожежних розривів та мінералізованих смуг, що не дають пожежі поширюватися на значні площі. Водночас має бути посилено патрулювання лісових масивів співробітниками ДСП «Північна Пуща» у пожежонебезпечний період та роботу з міжнародними організаціями для модернізації техніки й засобів захисту рятувальників.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
          (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію