ВСІ НОВИНИ

Розпочато міжвідомчу взаємодію в рамках інформаційної кампанії Програми амністії покинутих ДІВ

У ході установчої наради в рамках виконання проекту «Робота з громадськістю та інформаційна кампанія про Програму амністії покинутих джерел іонізуючого випромінювання» профільні органи виконавчої влади та установи відпрацювали взаємодію у разі виявлення радіоактивних матеріалів у незаконному обігу та обговорили необхідні зміни до законодавства для ефективної її реалізації. Зазначений проект реалізовується з 1 травня 2017 р. за підтримки уряду США і є частиною глобальної програми з усунення ядерної загрози. У нараді взяли участь представники Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ), Чорнобильського інституту досліджень і розвитку та інших профільних органів виконавчої влади та установ.

«Покинуті джерела іонізуючого випромінювання становлять потенційну небезпеку як для тимчасових власників цих матеріалів і їхніх родин, так і для країни загалом. Наша мета – зібрати всі ці джерела на спецкомбінати, де фахівці забезпечать їх належну обробку та зберігання. Перші кроки до цього вже зроблено: від жовтня 2016 року особи, що добровільно здають ДІВ, не притягаються до кримінальної відповідальності за незаконне поводження з радіоактивними матеріалами», – розповідає Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Наразі триває обговорення необхідності врегулювання нормативно-правової бази, що визначає процес взаємодії профільних органів та підприємств у разі виявлення «покинутих» ДІВ або їх добровільної здачі громадянами. Зокрема, під час наради фахівці ДНТЦ ЯРБ надали рекомендації щодо удосконалення чинного законодавства для пришвидшення та підвищення ефективності процесу реагування на такі ситуації.

«Ми покладаємо великі сподівання на цей проект як на інструмент виховання культури поводження з ДІВ та підвищення рівня радіаційної безпеки в Україні. Результатом проекту має стати чітке розуміння громадянами того, що ДІВ – це не товар, а небезпека, якої можна позбутися безпечним та законним шляхом, а також готовність профільних структур до прийому радіоактивних матеріалів від населення», – коментує член наглядової ради Чорнобильського інституту досліджень і розвитку Віталій Дем’янюк.

Пілотна версія проекту реалізується в одному з найбільш розвинутих промислових регіонів України – Дніпропетровській області. За попередніми підрахунками спеціалістів Чорнобильського інституту досліджень і розвитку, на цій території можуть знаходитись понад 100 ДІВ, що перебувають поза межами регуляторного контролю.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію