ВСІ НОВИНИ

Сьогодення та майбутнє Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника

Указом Президента України на 227 тис. га території зони відчуження було створено Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

«Заповідник виконуватиме роль своєрідного «зеленого» буфера між щільно забрудненими землями навколо Чорнобильської АЕС та рештою території України. Проте самого статусу заповідної мало для організації ефективної роботи на цій території. На замовлення Заповідника триває проект організації території, до розробки якого залучені підприємства, які належать до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження. Для повноцінного функціонування Заповідника до кінця року планується відкрити наукову лабораторію в м. Чорнобиль для проведення дослідницько-польових робіт», – розповідає Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Про сучасний стан найбільшого біосферного заповідника України розповів в. о. директора Чорнобильського заповідника Тарас Мельничук на прес-конференції, що відбулася у зоні відчуження.

«За останні роки термін «ліквідація наслідків» стосовно зони відчуження поступово відходить у минуле, трансформуючись у термін «відродження», і Заповідник зіграв у цьому не останню роль. «Відродження» – наша базова мета: відродження природи та її збереження, а також відродження наукових досліджень на цих територіях», – розповідає Тарас Мельничук.

За 32 роки з моменту аварії на 227 тис. га, що зараз є Чорнобильським заповідником, відбулося вражаюче самовідновлення природи. За припущеннями науковців, тут наразі мешкає близько 54 тварин та росте 115 рослин, що занесені до Червоної книги України.

Специфічні екологічні умови території та значні зміни кількісного і видового складу флори й фауни зробили Чорнобильський заповідник цікавим для українських та зарубіжних вчених, а також колег з природоохоронної сфери. Зараз Заповідник – це унікальна платформа для досліджень, експериментів та наукових пошуків.

«Заповідник поступово перетворюється на джерело реальної інформації про сучасний стан природи зони відчуження. Наші фахівці розвінчують міфи і стереотипи про ступінь забрудненості цих територій, сформовані у суспільстві», – акцентує Тарас Мельничук.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію