ВСІ НОВИНИ

Спільний Комітет «Україна – ЄБРР» обговорив завершення основних проектів міжнародної допомоги для ЧАЕС

11 березня відбулось засідання Спільного Комітету «Україна – Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР)» стосовно реалізації проектів міжнародної допомоги з підготовки  Чорнобильської АЕС до зняття з експлуатації і перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, що фінансуються з Рахунку ядерної безпеки і Чорнобильського фонду «Укриття», які за дорученням країн-донорів адмініструє ЄБРР.

Засідання пройшло за участю:

з української сторони - Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, голови Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2016 році заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, Геннадія  Зубка, Голови  Державного агентства України з управління зоною відчуження - Віталія Петрука, представників міністерств та відомств;

зі сторони  ЄБРР – в. о. Віце-президента ЄБРР Алана Пійю, Директора департаменту ядерної безпеки Вінса Новака.

Сторони відзначили значний прогрес в реалізації проектів, відмінну співпрацю сторін в ході робіт на майданчику ЧАЕС, зробили наголос на необхідності усунення всіх перешкод для збереження темпу робіт з метою  успішного завершення проектів у 2016-2017 рр., обговорили підготовку до  проведення 25-26 квітня 2016 року заходів, присвячених 30-м роковинам Чорнобильської катастрофи. Це, зокрема, Міжнародна Конференція зі збору коштів до Рахунку ядерної безпеки для реалізації у повному обсязі проекту з будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) на Чорнобильській АЕС.

Цього року Конференція зі збору коштів відбуватиметься у Києві під  співголовуванням України та Японії (як країни, що головує у «великій сімці»). На Конференцію було запрошено понад 20 країн, у тому числі країни «великої сімки», а також Європейську комісію та Європейський банк реконструкції та розвитку.

На засіданні були намічені спільні завдання і перспективи співробітництва.

Довідка. Проект СВЯП-2 фінансується з Рахунку ядерної безпеки. Будівництво здійснюється американською компанією «Holtec» і, відповідно до запланованих строків, має бути завершене восени 2016 р.

Проект НБК фінансується з Чорнобильського фонду «Укриття», реалізується французьким консорціумом «Novarka», його завершення, відповідно до затвердженого графіка, має бути восени 2017 року.

Спільний Комітет Україна — ЄБРР (Спільний Комітет) був створений відповідно до розділу 5 Рамкової Угоди між Україною та ЄБРР від 20.11.1997.

Україна та ЄБРР формують Спільний Комітет з метою обміну інформацією та обговорення виконання цієї Рамкової Угоди стосовно:

прогресу, досягнутого завдяки впровадженню Плану здійснення заходів на об’єкті «Укриття»;
перепон і проблем, що виникають в процесі виконання компонентів проекту;
своєчасності та адекватності внесків української сторони, які надаються для впровадження Плану здійснення заходів на об’єкті «Укриття» або його підкомпонентів;
інших питань, що співвідносяться з впровадженням Плану здійснення заходів на об’єкті «Укриття».

Діяльність Спільного Комітету регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2006 року № 1274 «Про затвердження складу представників Української частини Спільного Комітету «Україна – Європейський банк реконструкції та розвитку», якою визначено склад Української частини. Засідання проводяться під головуванням Віце–прем’єр–міністра України із залученням керівників міністерств та відомств.

 

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію