ВСІ НОВИНИ

Студентів-екологів Національного транспортного університету ознайомили з міжнародною діяльністю ДАЗВ

Фахівці з міжнародного співробітництва Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) ознайомили студентів-екологів старших курсів Національного транспортного університету з сучасним станом зони відчуження та основними напрямами діяльності ДАЗВ. Основну увагу було приділено міжнародній діяльності: взаємодії з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ), Європейським Союзом, НАТО, Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), а також роботі в рамках Ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення».

«Минулого року, за сприяння Трастового фонду НАТО, нам вдалося ліквідувати на Житомирщині могильник радіоактивних відходів (РАВ) «Вакуленчук» та забезпечити реабілітацію цієї території. Вилучені відходи було перевезено на Державне спеціалізоване підприємство «Київський ДМСК» Державної корпорації «Українське державне об’єднання «Радон» та пункт захоронення радіоактивних відходів «Буряківка» у зоні відчуження. Наразі ми працюємо над продовженням проекту про перезахоронення радіоактивних відходів у сучасні надійні сховища», – розповідає експерт з міжнародних проектів Маргарита Раєць.

Ще одним важливим напрямом міжнародного співробітництва ДАЗВ є взаємодія з МАГАТЕ. За підтримки Агентства реалізуються проекти соціально-економічного відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, поводження з РАВ та підвищення фізичного захисту ядерних об’єктів.

У рамках програми «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення» Україна має отримати до кінця 2018 року контейнери для перевезення відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання зі спецкомбінатів ДК «УкрДО «Радон» до зони відчуження.

«Діяльність Агентства викликала великий інтерес у студентів, тому ми закликали всіх охочих до проходження практики в ДАЗВ та на підприємствах, що належать до сфери його управління», – зазначила Маргарита Раєць.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію