ВСІ НОВИНИ

Центральна аналітична лабораторія продовжує роботи з характеризації бітумно-сольового компаунда

Центральна аналітична лабораторія (ЦАЛ) ІІ класу з характеризації радіоактивних відходів (РАВ), яка перебуває у складі ДСП «Екоцентр», розпочала другий етап відпрацювання методик, передбачених внутрішньолабораторною програмою характеризації іммобілізованих РАВ, з використанням модельних зразків бітумно-сольового компаунда.

«На відміну від попереднього (підготовчого) етапу, на якому випробовувалося обладнання та можливості оцінки фізичних властивостей проб, роботи другого етапу спрямовані на радіаційну характеризацію бітумносольового компаунда», – зауважила начальник ЦАЛ Юлія Балашевська.

З цією метою було виготовлено нову партію модельних зразків, до яких було включено радіонукліди цезію, стронцію та інші, притаманні експлуатаційним відходам АЕС з реакторами типу ВВЕР (водно-водяний енергетичний реактор).

У ході експерименту буде оцінено швидкість вилуговування радіоактивних та стабільних компонентів кубового залишку з компаунда, а також поведінку самої матриці (розчинення, набухання тощо).

Важливість цієї роботи полягає у тому, що в Україні накопичено певний обсяг бітумованих відходів (близько 150 м3), який наразі зберігається на одній з АЕС. Незважаючи на те, що установка бітумування РАВ, яка є єдиною в Україні, була законсервована у 2002 році, поводження з накопиченим бітумно-сольовим компаундом потребує завершення, тобто, захоронення у приповерхневому сховищі.

Характеризація компаунда є невід'ємною частиною його життєвого циклу, спрямованою на убезпечення при його остаточній ізоляції.

Довідкова інформація

Бітумування – це включення радіоактивних відходів у твердий матеріал на основі асфальтенів. Основний принцип технології бітумування полягає у тому, що концентровані рідкі радіоактивні відходи вміщують у розплавлену гарячу матрицю, внаслідок чого випаровується волога з утворенням охолодженого твердого компаунда.

Компаунд - суміш яких-небудь речовин, яка не становить хімічної сполуки. – Словник української мови ( Академічний тлумачний словник).

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію