ВСІ НОВИНИ

У 50-ий День народження Прип'яті українські митці зробили подарунок колишньому місту енергетиків

4 лютого на центральній площі міста Прип’ять відбулася мистецька акція, приурочена до 50-річчя міста.

За словами координатора акції, голови правління МГО «Центр ПРИП’ЯТЬ.ком» Олександра Сироти, аварія на Чорнобильській АЕС назавжди змінила відлік часу для міста і його жителів. Прип'ять - така, якою її запам'ятали прип'ятчани - назавжди залишиться 16-річною. Ті, хто був вимушений покинути рідне місто та залишив тут частинку свого життя, не готові змиритися з тим, що Прип’яті більше не існує. І вони повертаються. Знову і знову, роками намагаючись повернути місту хоча б відлуння життя. А разом з ними з’являються і ті, хто ніколи не жив тут, але співчувати та розуміти. Ті, хто здатен змінювати сприйняття реальності. Ті, хто повертає сюди життя.

За 34 роки, що пройшли з моменту евакуації, стало зрозуміло, що Прип'ять має нові сенси буття. Це місто може бути місцем для мистецтва, натхнення та творчості.

На центральній площі міста українські музиканти - Лесь Якимчук та Поль Солонар наживо виконали імпровізації з використанням віртуального звукового музею PRIPYAT Pianos.

«Місто є величезним майданчиком для експериментального мистецтва, потенціал якого і досі належним чином не розкритий. Прип'ять підходить для зйомок кіно, фотопроєктів, музичних проєктів... Наприклад, у населеному місті неможливо провернути такі досліди зі звуком, які можна було б зробити в Прип'яті. Єдине - творчість не повинна фізично змінювати вигляд міста. Хотілося б зберегти його максимально автентичним та цілим. Є надія одного дня отримати для Прип'яті статус об'єкта ЮНЕСКО», - зазначив автор віртуального звукового музею PRIPYAT Pianos Володимир Савін.

Окрім того, на готелі «Полісся» було представлено медіа-барельєф «Прометей» під музику медіа-артиста Валерія Коршунова. 25-метрова проєкція відображалася синхронно із музикою, що написана з використанням Звуків Чорнобиля. Проєкція є спробою сучасного переосмислення міфу про Прометея, як одного з символів міста Прип'ять.

Довідково:

Мистецька акція у Прип'яті до 50-ої річниці міста - спільний проєкт МГО «Центр ПРИП’ЯТЬ.ком», Державного підприємства «ЦОТІЗ», Національного музею «Чорнобиль», арт-проєкту «ARTEFACT», продюсерського центру «ARTCOMB» Ірини Ніколаєнко та Strix Instruments, LLC, за підтримки Державного агентства України з управління зоною відчуження, Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та ГО прип'ятчан чорнобильців «Земляки».

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію