ВСІ НОВИНИ

У Брюсселі Голова ДАЗВ представив прогрес України у сфері поводження з РАВ

Під час засідання Комітету країн-членів ЄС для Програми Інструменту співробітництва з ядерної безпеки (ІСЯБ) Голова ДАЗВ Віталій Петрук представив поточний стан системи поводження з радіоактивними відходами (РАВ) в Україні та перспективи реалізації проектів Програми ІСЯБ. Він також ознайомив учасників заходу із проектами міжнародної технічної допомоги (МТД) з ядерної безпеки, що реалізуються у зоні відчуження за фінансової підтримки Європейської комісії в рамках Програми ІСЯБ, та досягненнями у сфері удосконалення українського законодавства у цій сфері.

Зокрема, серед важливих результатів України він відзначив відновлення функціонування Державного фонду поводження з РАВ, з якого фінансуватиметься робота системи поводження з РАВ, а також прогрес у створенні Стратегічної Дорожньої Карти спільно з JSO.

«Завдяки підтримці міжнародної спільноти найважливіші проекти у зоні відчуження об’єкти НБК та СВЯП-2 сьогодні знаходяться на завершальному етапі перед введенням їх в експлуатацію. Окрім того, активна робота ведеться щодо розвитку національної інфраструктури поводження з РАВ та зняття ЧАЕС з експлуатації. Ми залучаємо міжнародних експертів та вивчаємо кращі світові практики, щоб обрати найбільш оптимальні концепції характеризації та захоронення РАВ в Україні, а також привести українське законодавство у цій сфері до європейського зразка», - розповідає Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Серед пріоритетних завдань на 2019 рік, які реалізовуються за підтримки міжнародної спільноти, - прийняття нової класифікації РАВ, завершення будівництва «сухого» сховища для відпрацьованого палива № 2 (СВЯП-2), введення нового безпечного конфайнменту та заводу з переробки рідких РАВ в експлуатацію, продовження роботи зі створення геологічного сховища.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію