ВСІ НОВИНИ

У Києві відкрився офіс Чорнобильського заповідника

У Києві відкрилося представництво Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, що належить до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження.

«В Україні існує 23 заповідники, але Чорнобильський – унікальний, бо створений на місці найбільшої в історії людства радіаційної аварії. Він може стати науковим центром, який узагальнюватиме всі ті різнопланові дослідження природи, які зараз проводились і проводяться в зоні відчуження», - зазначив перший заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Олег Насвіт.

Як підкреслив директор Чорнобильського заповідника Тарас Мельничук, Заповідник вже заявив про свій потужний науковий потенціал: про це свідчить кількість наукових проектів, за якими були укладені контракти та меморандуми про співпрацю, у тому числі – із зарубіжними партнерами. За його словами, Заповідник отримує міжнародну технічну допомогу та кошти від європейських партнерів. За ці кошти наразі розробляється проект організації території Заповідника і планується розробка проекту землеустрою його території.

Фахівці також відзначили своєчасність створення Заповідника з огляду на безліч факторів.

«Науковці Заповідника вже зареєстрували понад 330 видів хребетних тварин та 1256 видів вищих рослин, серед яких 99 видів занесено до Червоної книги України», - зазначив керівник відділу екології флори і фауни Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Денис Вишневський.

Крім того, наразі швидкість та кількість процесів у зоні зростає. Держава заново відкриває цю територію. Загалом, зона відчуження переосмислюється як нова реальність, як територія відродження.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію