ВСІ НОВИНИ

У Київській області розпочато підготовку до вилучення радіоактивних відходів з об’єкта «Піски-1»

На пункті захоронення відходів дезактивації (ПЗВД) «Піски-1» Київської області фахівцями ДСП «Київський ДМСК» розпочато підготовчі роботи до безпосереднього вилучення радіоактивних відходів з об’єкта. Наразі триває підготовка майданчика та розміщення на ньому необхідної інфраструктури і засобів системи фізичного захисту.

Проект розроблений за підтримки Європейського Союзу у рамках Програми ІСЯБ і спрямований на реабілітацію ділянок зберігання чорнобильських РАВ за межами зони відчуження. Технічне рішення для «Піски-1» підготовлено в якості пілотного проекту.

«В результаті реалізації цього проекту Київська область позбудеться одного з потенційно небезпечних сховищ. Також, завдяки ЄС та роботі наших фахівців отримані результати стануть вагомим підґрунтям для реабілітації аналогічних пунктів, розташованих на території Чернігівської, Київської та Житомирської областей», - зазначає Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Як повідомляє директор ДСП «Київський ДМСК» Михайло Ходорівський, на сьогодні вже було проведено детальну характеризацію об’єкта, розділено його територію на основні технологічні зони, де будуть відбуватися роботи, а також проінформовано місцеву владу і громадськість щодо суті та графіку виконання робіт. Зараз на майданчик перевозиться основне обладнання, що буде задіяне в процесах вилучення та перевезення РАВ.

За планами виконання робіт на початку червня має відбутися візит представників Держатомрегулювання на майданчик, після чого має бути виданий дозвіл на початок робіт з вилучення та перезахоронення РАВ. Після цього фізично розпочнуться роботи з вилучення РАВ та їх перевезення до сховища «Буряківка» у зоні відчуження.

Довідково:

ПЗВД «Піски-1» функціонував у 1987-1989 рр. Він отримував відходи, утворені в результаті робіт з дезактивації в сусідніх селах (Піски, Карпіловка тощо). Загальна площа місця захоронення радіоактивних відходів оцінюється в 124 кв. м. Тут зберігаються відходи, які містять Cs-137, Sr-90, Am-241. Роботи з реабілітації майданчика передбачають, зокрема, вилучення близько 300 куб. м РАВ і супутніх їм забруднених ґрунтів, а також вивезення їх до сховища «Буряківка», розташованого в межах зони відчуження, з метою остаточного їх захоронення.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію