ВСІ НОВИНИ

У Мінекоенерго відбулася зустріч з представниками ЄБРР щодо питань реалізації міжнародних проектів на промисловому майданчику ЧАЕС

Під час зустрічі керівництва Міністерства енергетики та захисту довкілля, Державного агентства України з управління зоною відчуження ДСП «Чорнобильська АЕС» з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) було обговорено питання формування спільної робочої групи міжнародних та українських експертів щодо "дорожньої карти" співробітництва між Україною та міжнародними організаціями з питань реалізації міжнародних проектів на промисловому майданчику ЧАЕС. Вперше, ця ідея була запропонована на Асамблеї донорів Чорнобильського фонду «Укриття» у липні 2019 року, де отримала підтримку з боку ЄБРР.

Як зазначив Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, для України важливо продовжувати плідну співпрацю з міжнародною спільнотою, зокрема – задля успішного завершення будівництва та введення в експлуатацію основних об'єктів на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС. Розвиток відносин з ЄБРР, направлених на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, є важливою складовою цього процесу.

На зустрічі обговорили поточний стан реалізації міжнародних проектів на промисловому майданчику ЧАЕС, оскільки, реалізація проєктів Нового безпечного конфаймента (НБК) та сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП – 2) наближається до завершення.

Сьогодні триває процес узгодження з заінтересованими органами Акта готовності до експлуатації єдиного комплексу ПК – 1 НБК. У той же час на СВЯП – 2 завершено комплексні «холодні» випробування і триває усунення недоліків, які було виявлено під час їх проведення. Старт комплексних «гарячих» випробувань з відпрацьованими тепловидільними збірками заплановано на лютий 2020 року.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію