ВСІ НОВИНИ

У Південній Кореї Голова ДАЗВ представив досвід перетворення зони відчуження, який буде використано при розробці стратегій безпеки та розвитку міст при АЕС

ІІІ Кіджанг Форум, що триває у Південній Кореї, об’єднав зусилля 7 країн світу (Україна, Японія, США, Канада, Фінляндія, Шотландія, Корея) та провідних організацій-експертів у сфері ядерної енергетики задля розробки стратегії безпеки та процвітання міст при АЕС. У своїй роботі учасники Форуму звернули увагу на досвід аварій на АЕС та подолання їх наслідків.

«Аварія на Чорнобильській АЕС – найбільша ядерна катастрофа світу. Наш досвід подолання її наслідків, зняття АЕС з експлуатації та відродження території – унікальний. Інші країни зараз можуть використовувати його для запобігання подібним аваріям та ефективного подолання їх наслідків, а також розробки дієвих стратегій безпеки та розвитку міст при АЕС», – розповідає Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Під час заходу українська сторона представила основні виклики, що постали перед нею після аварії, та шляхи відродження території, що впроваджуються сьогодні. Зокрема, одним з найважливіших елементів роботи всіх підприємств зони відчуження, сьогодні, є постійний моніторинг радіаційного стану навколишнього середовища. Він дає змогу відслідкувати найменші коливання рівнів радіації та дозволяє приймати обґрунтовані управлінські рішення задля мінімізації ризиків негативного впливу на персонал, а також запобіганню поширення радіонуклідів за межі зони.

«Зараз, на території зони відчуження споруджуються високотехнологічні об’єкти безпеки: новий безпечний конфайнмент, Сховище відпрацьованого ядерного палива №2, об’єкти системи поводження з радіоактивними відходами. Будівництво кожного з них розпочинається після незалежного звіту з аналізу безпеки», – акцентує Голова ДАЗВ.

Окрім того, ДАЗВ шукає шляхи використання виведених з господарського вжитку забруднених земель зони відчуження. Одним з них стало створення тут Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, що забезпечить не лише збереження біорізноманіття Полісся, а й стане природним бар’єром на шляху поширення радіонуклідів за межі зони відчуження.

Ще одним шляхом використання відселених територій може стати впровадження об’єктів альтернативної енергетики. За словами керівника відділу з міжнародного співробітництва та зв’язків з громадськістю ДАЗВ Катерини Павлової (Kateryna Myrnaua-Pavlova), для цього є всі передумови: велика територія, електропередавальні потужності, що залишились від ЧАЕС, а головне – споживач у Київській області.

За результатами роботи форуму, учасники одностайно прийняли рішення продовжити співпрацю і обмін досвідом та знаннями задля всестороннього розвитку громад біля атомних електростанцій.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
          (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію