ВСІ НОВИНИ

У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку обговорили перспективи розвитку альтернативної енергетики у зоні відчуження

Під час міжнародної конференції «Стала енергетика та спадок Чорнобиля», що проходила у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку (США), фахівці Державного агентства України з управління зоною відчуження представили сучасний стан подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та перспективи розвитку території зони відчуження. Зокрема, велику увагу було приділено можливості розвитку на цій території альтернативної енергетики.

«Зона відчуження зараз перетворюється з території катастрофи та збитку на територію змін та залучення інвестицій для розвитку не тільки локально, а й на національному рівні. Ми постійно працюємо над перетворенням об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему та оптимізуємо роботу системи поводження з радіоактивними відходами. Але для нас так само важливо знайти можливість повторного використання забруднених земель тому розвиток тут проектів альтернативної енергетики може стати вирішенням цього завдання», – розповідає начальник відділу з міжнародного співробітництва та зв’язків з громадськістю ДАЗВ Катерина Павлова.

Зона відчуження може стати місцем розвитку альтернативної енергетики, адже тут збереглася потужна електропередавальна інфраструктура і головне – є споживач у Київській області. Окрім того, зона відчуження знаходиться на тій же географічній широті, що й південь Німеччини, де доволі розвинута сонячна енергетика, а отже сонячної інсаляції тут достатньо для вироблення «зеленої» електроенергії.

Для реалізації проекту альтернативної енергетики на цій території за міжнародними стандартами було прийнято рішення про необхідність залучення досвіду країн-лідерів у цій сфері. Французький уряд підтримав ініціативу України і профінансував техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) цього проекту.

«Навесні цього року за підтримки французького Уряду ми отримали результати ТЕО, яке підтвердило можливість створення у зоні відчуження парку сонячної енергетики потужністю 1,2 ГВт», – зазначає Катерина Павлова.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію