ВСІ НОВИНИ

У зоні відчуження 60 фахівців з радіаційного захисту та аварійного реагування з Німеччини та України відпрацьовують техніку радіаційного моніторингу

У зоні відчуження тривають тренувальні навчання з вимірювання іонізуючого випромінювання з використанням спеціально оснащених транспортних засобів. Головне завдання навчань – відпрацювання техніки радіаційного моніторингу мобільними лабораторіями та переносними вимірювальними засобами в умовах радіаційної аварії на АЕС.

Навчання проводять фахівці ДНДУ «Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології» (ДНДУ «Чорнобильський центр») та Федеральне відомство радіаційного захисту Німеччини за підтримки Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної інспекції з ядерного регулювання України, Міністерства закордонних справ України, Посольства ФРН.

Учасників навчань розподілено на команди, які здійснюють радіаційну розвідку на чотирьох підготовлених автомобільних маршрутах у межах зони відчуження та чотирьох пішохідних маршрутах у місті Прип’ять. Фахівці також відбирають проби ґрунту на спеціально обладнаних майданчиках та здійснюють порівняльні вимірювання його активності. Спільна робота у складі інтернаціональних команд дасть змогу спеціалістам перевірити ефективність різних методів вимірювань, надійність обладнання, удосконалити професійні навички, обмінятися досвідом досягнення міжнародних стандартів якості вимірювань.

У навчаннях беруть участь 60 фахівців з радіаційного захисту та аварійного реагування з Німеччини та України, зокрема представники Федерального відомства з радіаційного захисту Німеччини, ДНДУ «Чорнобильський центр», Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, ВП «Рівненська АЕС», ВП «Аварійно-технічний центр» ДП НАЕК «Енергоатом» та ДСП «Екоцентр». Перші такі навчання відбулися наприкінці вересня 2016 р. У них взяли участь 46 фахівців з Німеччини та України.

Технічний арсенал навчань складають 18 оснащених мобільних лабораторій радіаційної розвідки з Німеччини та України, а також гексакоптер та гелікоптер МІ-2.
ДНДУ «Чорнобильський центр» як організатор навчань забезпечив розроблення та підготовку маршрутів, обладнання майданчиків для навчань, здійснив попередній відбір та аналіз проб ґрунту, організував забезпечення учасників основними та додатковими засобами індивідуального захисту, забезпечив організаційну, технічну й медичну підтримку, приймання і зберігання обладнання та супровід команд протягом усіх етапів проведення навчань.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію