ВСІ НОВИНИ

У ЗОНІ ВІДЧУЖЕННЯ БРИТАНСЬКІ ВЧЕНІ ДОСЛІДЖУЮТЬ ДЖМЕЛІВ

До «лабораторії просто неба», як часто називають зону відчуження, в рамках міжнародного проекту TREЕ (Transfer – Exposure – Effects), спрямованого на оцінку ризиків впливу іонізуючого випромінювання на людину та навколишнє середовище, з робочим візитом прибули науковці Університету Стірлінга (Великобританія).

Для досліджень було обрано 15 ділянок з різним рівнем радіоактивного забруднення, на кожній з яких відбувався замір потужності радіаційного «фону» та забір біологічних об’єктів – джмелів та дафнії звичайної.

Спільно з фахівцями ДСП «Екоцентр» та Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту британські вчені провели забір біологічних індикаторів (джмелів та дафнії) для дослідження впливу на них навколишнього середовища.

За словами генерального директора ДСП «Екоцентр» Сергія Кірєєва, участь в TREЕ дає можливість отримувати нові знання про вплив іонізуючого випромінювання на біологічні об’єкти і на їх основі покращувати системи радіаційного захисту навколишнього середовища та людини на міжнародному рівні.

Інформаційна довідка

Біологічні індикатори – це об’єкти, біологічні параметри яких з високою точністю вказують на зміни в навколишньому середовищі.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію