ВСІ НОВИНИ

У зоні відчуження науковці проводять дослідження живих організмів у водоймах

На водних об’єктах зони відчуження науковці ДСП «Екоцентр» та Інституту гідробіології НАН України проводять дослідження гідробіонтів, щоб спрогнозувати можливі зміни рівнів забруднення, оцінити екологічний стан водних об'єктів та розробити науково обґрунтовані рекомендації для прийняття управлінських рішень.

Моніторинг організмів, які живуть у водному середовищі, є одним із важливих параметрів контролю за довкіллям та міграцією радіонуклідів в об’єктах біологічного походження. Відбір проб вищих водних рослин, молюсків та представників іхтіофауни проводиться тричі на рік. Станом на вересень 2020 року у водоймі-охолоджувачі зафіксовано зменшення біорізноманіття іхтіофауни, що наразі налічує 33 види. Причиною цього стало суттєве зниження рівня води та осушення значних площ.

З квітня 2017 року, в рамках міжнародного проєкту «SATREPS», тривають спільні українсько-японські дослідження, щодо впливу зниження рівня води на вміст радіонуклідів у гідробіонтах водойми-охолоджувача ЧАЕС. Дослідниками відбирались зразки представників іхтіофауни, рослинності та донних відкладень водойми-охолоджувача.

Поширення у світі коронавірусного захворювання COVID-19 унеможливило прибуття до України японських дослідників для виконання низки запланованих завдань за проєктом «SATREPS». Тому, Спільним Координаційним Комітетом «SATREPS» було розроблено «Меморандум про виконання Плану Спільних Досліджень проекту «SATREPS» в період обмежень в Україні, що пов’язані з епідемією COVID-19», згідно з яким підприємство разом із українськими партнерами проєкту власними силами продовжили дослідження з оцінки запасів радіонуклідів та особливостей їх міграції у водоймі-охолоджувачі ЧАЕС.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію