ВСІ НОВИНИ

У зоні відчуження розпочалися вибіркові санітарні рубки

У серпні 2018 року на території Дитятківського та Опачицького лісництв зони відчуження розпочалиcя вибіркові санітарні рубки. Обсяги цих робіт на 2018 рік визначені лімітом, виданим Міністерством екології та природних ресурсів України, і становить 182.8 гектарів.

За словами працівників ДСП «Північна Пуща», вибіркові санітарні рубки у зоні відчуження – це частина системи протипожежних заходів, що проводяться на цій території, бо ліси зони відчуження – це потужний природний бар’єр на шляху поширення радіонуклідів за її межі, природний захист населення. Ми маємо підтримувати Чорнобильські ліси у належному стані, щоб не допустити їх всихання і, як наслідок, пожеж на забрудненій території.

Для визначення місць проведення рубок та їхніх обсягів, фахівці Департаменту екології та природних ресурсів Київської ОДА, Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, ДСЛП «Київлісозахист», ДСП «Північна Пуща» спільно з лісничими Дитятківського та Опачицького лісництв провели санітарно-лісопатологічне обстеження насаджень цих лісництв. У результаті обстеження комісія на певних ділянках виявила всихання хвойних дерев через заселення верхівковим короїдом, який є одним з найнебезпечніших стовбурових шкідників. Фахівці зазначають, що його поява в лісі призводить до утворення значних обсягів відмираючих дерев та сухостоїв, що є потенційно пожежонебезпечними. Важливо провести рубки ослаблених дерев, щоб не допустити подальшого поширення шкідника на прилеглі насадження та його масового розмноження.

Потребу проведення вибіркових санітарних рубок комісія підтвердила ще на початку червня 2018 року на цих ділянках. Рубку ДСП «Північна Пуща» розпочала одразу після отримання всіх необхідних документів у серпні 2018 року.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
          (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію