ВСІ НОВИНИ

У зоні відчуження розпочато етап підготовки до польових досліджень в рамках спільної українсько-японської науково-технічної програми SATREPS

Минулого тижня зону відчуження відвідала делегація японських науковців у галузі моніторингу довкілля з Інституту радіоекології Університету Фукусіма (Японія).

Було проведено нараду, під час якої японські дослідники спільно із керівництвом та фахівцями ДСП «Екоцентр» обговорили стан виконання робіт за проектом «Покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій» в рамках спільної українсько-японської науково-технічної програми SATREPS. Основна мета проекту – посилення технічного рівня радіаційного контролю і законодавчої бази в Україні для екологічного відновлення радіоактивно забруднених територій, забезпечення моніторингу та моделювання нового районування зони відчуження.

У рамках виконання спільного проекту на луках і в лісових насадженнях зони відчуження відібрано та облаштовано дослідні ділянки для вивчення поверхневого стоку на різних слідах радіоактивних випадінь з різною щільністю забруднення ґрунту та фізико-хімічними формами радіонуклідів. Ще одним з ключових напрямів робіт цього візиту було проведення оцінки технічних можливостей використання мікро-квадрокоптера для визначення об’ємів лісової біомаси на забруднених майданчиках зони відчуження.

«Нині ми перебуваємо уже на етапі робочих зустрічей і підготовки до польових досліджень. Основне завдання цього чергового візиту – обговорення технічних особливостей проекту постійних дослідних майданчиків для спостереження за поверхневим стоком та вивчення процесів змиву радіонуклідів з поверхні водозборів. За результатами геодезичних вишукувань вибрано оптимальне положення дослідних полігонів», – відзначив генеральний директор ДСП «Екоцентр» Сергій Кірєєв.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію